به گزارش افکارنیوز،

شهروز برزگر با اشاره به اظهارات اخیر امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه علیه برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران در سفر به امارات اظهار داشت: این بحث ها از سفر چند ماه قبل ترامپ به منطقه و کسب دلارهای نفتی شروع شده و در واقع، ردپایی برای شرکای دیگر باقی گذاشته است تا با این حرف ها و راه انداختن ایران هراسی و جذب دلارهای کشورهای ریزه حاشیه خلیج فارس، جای خود را در منطقه باز کنند.

وی با بیان اینکه این مساله بیداری کشورهای حاشیه خلیج فارس را می طلبد تا وارد بازی های طراحی شده آمریکا و غرب نشوند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها در طول تاریخ خود اثبات کرده که برنامه موشکی اش تهاجمی نبوده و همواره تدافعی بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به وضعیت ایران در دوران دفاع مقدس گفت: در طول هشت سال جنگ تحمیلی، رژیم بعثی صدام همه جوره از سوی غرب و شرق تغذیه شد و به شهرهای ما حمله کرد، اما دریغ از یک موشک که برای دفاع از خودمان به ما فروخته شود.

برزگر خاطرنشان کرد: اما امروز به لطف خدا و با رهبری مقام معظم رهبری و با توان جوانان متخصص داخلی برنامه موشکی ایران بومی شده است؛ هر چند موشک های ما هیچ گاه برای تهدید همسایگان نبوده و نیست.

وی افزود: اگر همسایگان تاریخ را مطالعه کنند، این واقعیت را خواهند فهمید که جمهوری اسلامی هیچگاه آغازگر جنگی نبوده و فقط از خودش دفاع کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: اگر رهبر انقلاب دستور بدهند و نیاز باشد، توان افزایش برد موشک هایمان را خواهیم داشت اما به طور کلی منویات رهبری و ذات انقلاب اسلامی اجازه نمی دهد که برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران حالت تهاجمی داشته باشد.

برزگر با اشاره به پشت پرده سفر رئیس جمهور فرانسه به امارات و عربستان تاکید کرد: اعراب پولشان را با خرید از آمریکا و  فرانسه هدر ندهند و بدانند که جمهوری اسلامی خیلی بهتر از آنها می تواند امنیت منطقه را تامین کند و این مساله را در عراق و سوریه اثبات کرده است.