به گزارش افکارنیوز،

 محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که به طور سرزده در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه شرکت کرده بود، ضمن پیگیری امور امدادی و وضعیت آسیب دیدگان در جریان تلاش‌های دستگاه‌های اجرایی، سپاه، بسیج و ارتش در مناطق زلزله زده قرار گرفت.

رضایی همچنین عصر روز دوشنبه با حضور در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب از نزدیک امور امدادرسانی به آسیب دیدگان و توزیع آب، نان و چادر پیگیری کرد و در جلسه مسولان ارتش که مسئولیت کمک رسانی در منطقه سرپل ذهاب را برعهده گرفته اند شرکت کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس همچنین در دیدار با فرماندهان سپاه و ارتش که مسئولیت امداد رسانی به روستاها را برعهده گرفته‌اند، وضعیت کمک به روستاییان را جویا شد.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این جلسه با اشاره به این که هموطنان مؤمن، شجاع و غیرتمند کرمانشاه همواره در جریان حوادث انقلاب و دفاع مقدس، پیشتاز دفاع از کشور و‌ ملت بزرگ ایران بوده‌اند، گفت: از ستاد مدیریت بحران و دستگاه‌های ذیربط انتظار می‌رود حداکثر توان، ظرفیت و تلاش شبانه‌روزی خود را برای کاستن از بار این مصیبت، سرعت بخشیدن به آواربرداری، ارائه خدمات‌رسانی، انتقال مجروحان، عملیات امدادی و رسیدگی به آسیب دیدگان زلزله به کار گیرد.

محسن رضایی همچنین با تأکید بر لزوم جبران خسارت‌های ایجاد شده و ترمیم آسیب‌های مادی و روحی  حاصل از زلزله اخیر افزود: جبران خسارت‌ها و کاهش آلام و آسیب‌های این حادثه، مستلزم عزم و اراده داوطلبانه عمومی و بسیج ملی هموطنان، دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی است که باید در کمال سرعت و دقت صورت پذیرد. تلاش مسؤلان با تمام توان ادامه دارد ولی عمق فاجعه زیاد است. همه دارند تلاش می‌کنند ولی نیاز به کمک‌های بیشتر است.