کیهان:خبر ديدار فرح پهلوي از بنگاه سخن پراكني دولتي انگليس كه قرار بود محرمانه بماند، توسط اشرف پهلوي لو رفته است.
به دنبال بازدید بیوه ۷۵ ساله محمدرضا پهلوی از بنگاه سلطنتی بی بی سی فارسی، اخبار موثق واصله حاکی است که اشرف پهلوی(خواهر فاسد و جنایتکار شاه سابق) پس از اطلاع از معامله فرح و صادق صادق نژاد(معروف به صادق صبا)، به خاطر رقابتی جنون آمیز با فرح دیبا، بلافاصله از صادق صبا مدیر بی بی سی فارسی درخواست می کند که مستندی نیز از زندگی او تولید و پخش شود و برای ترغیب متولیان آن بنگاه، مبلغ کلانی نیز که بنا به گفته یکی از اطرافیان اشرف مبلغ ۵/۲میلیون دلار بوده به حساب رسمی بنگاه و حساب شخصی و محرمانه «صبا» واریز می نماید.

اما مدیر بی بی سی فارسی که پس از پخش مستند فرح پهلوی با رسوایی مالی ناشی از اخاذی دویست هزار پوندی از بیوه محمدرضا پهلوی و نیز با انتقادهای فراوانی از طرف تعدادی از گروههای اپوزیسیون مواجه شده بود، به رغم دریافت پول، انجام کار را به آینده ای نامعلوم موکول می کند.

به گزارش بولتن نیوز، اشرف پهلوی که آن مبلغ کلان را پرداخته و نتیجه ای نگرفته بود، از فرط ناراحتی خبر دیدار محرمانه بیوه پهلوی از بی بی سی فارسی و مبلغی را که صادق نژاد از او کلاهبرداری کرده بود افشا می کند. این افشاگری موجب اعتراض همزمان فرح و صبا به اشرف شده و دعوای دوجانبه قبلی به دعوای سه جانبه بین اشرف و فرح و صبا تبدیل می شود.
منابع خبری می گویند اشرف پهلوی سه ماه قبل نیز مبلغ ۴۵۰ هزار دلار به فردی که خود را تیمسار روحانی معرفی کرده و قول داده بود که در اول مهرماه گذشته، تهران را فتح خواهد کرد(!) پرداخته بود. این شخص که به «هخای دوم» معروف شد در پاسخ به علت عدم فتح تهران در تاریخ ادعا شده به اشرف گفته بود ۴۵۰ هزار دلار برای فتح تهران کم بود و حداقل باید یک میلیون دلار پرداخت می کردید تا کار جمهوری اسلامی را تمام کنم(!)

گفتنی است پس از پخش مستند فرح دیبا، یکی از گروههای اعتراض کننده به بی بی سی فارسی، اعضای اتاق فکر فتنه مستقر در لندن بودند که بی بی سی فارسی را پایگاه اصلی فتنه در خارج قلمداد کرده و ترویج خاندان سلطنت پهلوی توسط این بنگاه را به زیان وجهه اصلاح طلبان دانسته بودند.

اعتراض اخير اشرف پهلوي به صادق صبا عملا سومين رسوايي بزرگ رخ داده براي مدير بنگاه سلطنتي بي بي سي فارسي ظرف چند ماه گذشته است. تجاوز نامبرده به يكي از مجريان آن شبكه (پونه. ق) رسوايي اخلاقي بزرگي بود كه حتي به برنامه هاي زنده آن شبكه هم كشيد و منجر به غيبت طولاني پونه. ق گرديد. پس از آن، رسوايي مالي ناشي از كلاهبرداري ۲۰۰ هزار پوندي مدير بي بي سي فارسي از فرح ديبا سروصداي زيادي ايجاد كرد.