به گزارش مهر، عباس جعفری دولت آبادی صبح سه شنبه در مراسم تودیع حسین معتمد نیا و معارفه جواد گودرزی به عنوان سرپرست جدید دادسرای ناحیه ۴ گفت: بنای جمهوری اسلامی به عنوان الگوی دینی موفق در عصر سوم قانون اساسی ترسیم شده است که می توان در این قانون جامع الگوی جامعه ای اسلامی را مشاهده کرد و برای همین است که آمریکا ۳۰ سال است که با این کشور مسلمان دشمنی می کند.

وی افزود: در اصل سوم قانون اساسی که ۱۶ بند دارد مهمترین تکالیف نظام تصریح شده که یکی از آنها ایجاد محیط مناسب برای رشد فضائل اخلاقی و تقویت ایمان و تقوا برای مبارزه با فساد است که نمونه آن را امروز در برخورد با اختلاس اخیر شاهد هستیم.

دادستان تهران تصریح کرد: عده ای که به خود اجازه داده اند تا میلیاردها تومان اموال مردم را یغما ببرند به زودی با آنها برخورد و نتیجه این برخورد به مردم اطلاع رسانی می شود. تمامی این افراد و افرادی که قصد فساد در کشور را دارند بدانند که چنگال عدالت به زودی گلوی آنها را می گیرد.

جعفری دولت آبادی با بیان اینکه صاحبان قدرت و ثروت به سادگی مقابله با دستگاه قضا را رها نمی کنند، گفت: دستگاه قضایی با تمام توان در این مبارزه پایدار مانده و در پایان پیروی قطعی برای نظام است.

این مقام عالی قضایی ۳ ماه پایانی سال را مهمترین ماه های سال عنوان کرد و افزود: دیماه آغاز حرکت انتخاباتی و ثبت نام کاندیداهای مجلس و همچنین ۹ دی روز بزرگ پیچیده شدن طومار جریان فتنه است. ما ۲۲ بهمن و اسفندماه روز انتخابات مجلس را پیش رو داریم که ۴ نکته در بحثانتخابات حائز اهمیت است.

وی افزود: در بخش مشارکت حضور پررنگ مردم مشت محکمی بر یاوه گویان استکبار جهانی است و در بخش رقابت مسئولان فضای بازی را برای آنهایی که صلاحیت دارند ایجاد می کنند. همچنین در بخش سلامت همه مسئولان سه قوه تلاش خواهند کرد تا انتخاباتی سالم برگزار شود و آراء مردم صیانت شود چرا که امروز آمریکا به دنبال جرزنی های انتخاباتی است.

دادستان تهران چهارمین نکته مهم در انتخابات را امنیت عنوان کرد و افزود: انتخابات پرشور باید در فضای ایمن و آرام برگزار شود و همه باید کمک کنند.

جعفری دولت آبادی از رسانه ها خواست تا در انتشار اخباری که از دستگاه قضا منتشر می شود دقت بیشتری کنند زیرا این اخبار اثر مستقیمی بر افکار عمومی دارد.

وی با انتقاد از انتشار یک خبر در رسانه ها گفت: خبری به نقل از رئیس حفاظت اطلاعات قوه قضائیه منتشر شده بود مبنی بر اینکه در دستگاه قضا تیم هایی برای نظارت بر انتخابات تشکیل شده است. ما این خبر را پیگیری کردیم و فهمیدیم که ایشان گفته بودند تیم های نظارت بر شعب دادگستری که موارد جرائم انتخاباتی را بررسی می کنند تشکیل شده است که این دو موضوع خیلی با هم متفاوت است. البته نوار سخنرانی کاملا گوش داده شد ولی رسانه مذکور تیتری اشتباه زده بود که امیدواریم به اینگونه موارد بیشتر دقت شود.