به گزارش فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با صدور نامهای خطاب به علی اکبر صالحی نسبت به عملکرد وزارت خارجه در قبال اقدام دانشجویان در مقابل سفارت رژیم سلطنتی انگلیس اعتراض کرده و اعلام کرد که کسانی که در ماجرای سفارت انگلیس تفنگ به سمت دانشجویان گرفتند توان پیکار رسانهای با انگلیس را ندارند.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر صالحی!
با سلام
چند وقتی است مواضع و حرف‏های نگران‏کننده‏ای از وزارت خارجه به گوشمان می‏رسد. متاسفیم که مقامات وزارت به جای برخورد فعال با ماجرای سفارت و غلبه دادن نگاه فرصت محور، مدام با رویکردی منفعلانه عرق شرم از چهره پاک می‏کنند و فقط از این و آن طلب حلالیت و بخشش و پوزش می‏نمایند. انفعال وزارت خارجه از همان روز نخست آغاز شد و اکنون نیز کم‏کم می‏رود که غیر قابل تحمل شود.

آقای وزیر!
فارغ از آنچه در ماجرای سفارت گذشت و فارغ از اینکه شما اقدام انقلابی دانشجویان را چقدر صحیح می‏دانید، اکنون می‏بایست به دنبال فرصت‏هایی بود که می‏توان از واقعه ساخت. کسانی که بعد از تسخیر سفارت به جای انگلیس تفنگشان را به جانب جوانان انقلابی گرفته‏اند، نه تنها از درک ماهیت خودجوش و انقلابی این پدیده عاجزند بلکه توان درک عرصه پیکار اصلی با روباه پیر و نبرد رسانه‏ای جهانی را ندارند. اینان خواسته یا ناخواسته با مشغول کردن خروش انقلابی جوانان به بحث‏های بی‏حاصل و منحرف کردن مسئله اصلی، آب به آسیاب دشمن می‏ریزند.

جناب آقای صالحی!
لازم است حضرتعالی بدانید ورود به سفارت انگلیس ناشی از خشم فروخفته دانشجویان و ملت انقلابی ایران بود که از خباثت‏های انگلیس و کم‏کاری دستگاه دیپلماسی کشور نشأت می‏گرفت و این خشم همچنان باقی است. حرکت دانشجویان در خصوص انگلیس از جنس جنبش‏های انقلابی بود که گاه حتی فراتر از تحلیل و پیش‏بینی بانیانشان پیش می‏رود. جنبش‏های انقلابی را تنها با مبانی انقلابی‏گری و فهم از انقلابی‏گری است که می‏توان تحلیل کرد. عقل دیپلماتیک و سود و زیان‏محور از درک ماجرای تسخیر سفارت آمریکا و صدور حکم قتل سلمان رشتی نیز عاجز است.

آقای وزیر!
لازم است بدانید این روزها جوانان انقلابی از متوقف شدن روابط با انگلیس خبیثشادمانند و اگر نبود لزوم نگاه داشتن حرمت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برای قطع رابطه همیشگی با انگلیس در میادین تهران جشن می‏گرفتند و شیرینی توزیع می‏کردند.

آقای صالحی!
امروز آمریکای پلید آن قدر محتاج راه‏اندازی سفارت در ایران است که حقیرانه به راه‏اندازی سفارت مجازی متوسل می‏شود. چه کسی است نداند انگلیس بیشترین نفع را طی این سال‏ها از حضور در خاک ایران داشته است؟ چه کسی است نداند دانشجویان با اقدام خود عظمت انگلیس را شکستند و آنان را از نفع و بهره‏ای همیشگی محروم ساختند؟ چه کسی است نداند دانشجویان هیمنه فرهنگ آنگلو – آمریکایی را در هم شکستند؟ آنان برای پیگیری خباثت‏هایشان و داشتن درک جدی‏تر از مسائل ایران محتاج حضور فیزیکی و راه‏اندازی سفارت هستند اما خوب می‏دانند جوانان انقلابی نخواهند گذاشت فتنه‏ای دیگر سر از دیگ پلوی انگلیس بیرون بیاورد.

امروز این حرکت باید پیامی باشد به جوانان سراسر جهان خصوصا کشورهایی که موج بیداری اسلامی آنها را فرا گرفته است. امروز نباید سفارت‏های اسرائیل، آمریکا و انگلیس در سراسر جهان امنیت داشته باشد و این خواسته ما از جوانان انقلابی در اقصی نقاط جهان است. ما آمادگی داریم در این مسیر مقدس و نورانی به برادرانمان در سراسر جهان بپیوندیم و همگام با آنان این حرکت جهانی را سرعت بخشیم.

وزیر محترم امور خارجه!
برخی اقدامات حضرتعالی نظیر آنچه در ماجرای سفر به بحرین رخ داد ما را نسبت به ذکاوت و هوشمندی وزارت خارجه نگران کرده است. امیدواریم حضرتعالی که شخصیتی اصولگرا، خدوم و دلسوز هستید، با اختیار کردن رویکردی فعال، آنچه گذشته است را اصلاح کنید که اگر چنین نکنید وضعیت متفاوت خواهد شد.

آقای صالحی!
لازم است معادلاتتان را از نو بنویسید و بدانید اگر روزی خدای ناکرده مجلس یا دولت به هر شکلی درصدد از سرگیری رابطه با انگلیس باشند، آن روز این دانشجویانند که کفن پوش به استقبال آنان و کارکنان سفارت انگلیس خواهند آمد. دانشجویان و ملت شهید پرور ایران که شاگرد مکتب خمینی کبیرند، آن روز قطعا سکوت نخواهند کرد و اجازه نخواهند داد انگلیس پلید باز هم به لانه جاسوسی خود بازگردد و علیه امنیت ملی کشورمان وارد عمل شود. این را مسلم بدانید که هر کس درصدد باز گردن هرگونه ارتباط با انگلیس خبیثباشد با خشم انقلابی و مقدس ملت روبرو خواهد شد.

والسلام
بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس تهران