به گزارش ايسنا، حجتالاسلام والمسلمين حسينيبوشهري در همايش توجيهي آموزشي مسوولان و كارشناسان انتخابات مجلس نهم استانهاي البرز، سمنان و قم گفت: بر اساس آموزههاي ديني مردم برخوردار از حاكميت ديني هستند و در نظام مقدس جمهوري اسلامي به آن توجه شده است.

وی تصریح کرد: آموزه‌های اولیای الهی از جانب خداوند برای بشر ارزانی شده و آن آزادی را برای بشر با دو بال دین و معنویت در نظر گرفته شده است.

امام جمعه قم با اشاره به حضور مردم در انتخابات افزود: مردم با حضور و انداختن رای خود به صندوق می‌گویند که حاکمیت‌های غیر دینی معنا ندارد و بزرگترین خدمت را به بشر آموزه‌های دینی انجام داده است.

وی گفت: انسان با داشتن حق انتخاب، برابری انسان و بدون تبعیض بودن و تعیین سرنوشت به انسانیت خود پی برده و به حاکمیت الهی پی می‌برد.

حسینی‌بوشهری تصریح کرد: مسوولیت انسان نسبت به سرنوشت خود از ارزش‌های مسلم دین اسلام است و در آیات و روایات نیز به آن تاکید شده است.

وی تصریح کرد: مردم با حضور خود در انتخابات افتخار دیگری برای نظام پر افتخار جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسانده و دنیا شاهد حضور پرشور ملت ایران خواهد بود.

امام جمعه قم خطاب به کارگزاران انتخابات گفت: کارگزاران قانون را به درستی مطالعه کرده تا به درستی و در صحت کامل انتخابات برگزار شود.

حسینی‌بوشهری بیان کرد: انتخابات مجرایی برای حق افراد است و انتخابات منبعی برای کارایی نظام به شمار می‌رود و اگر می‌خواهند نظام کارایی لازم را داشته باشد ما با انتخابات می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

وي تاكيد كرد: اولين كار ما بايد به گونهاي باشد كه با هر پيام حضور حداكثري مردم در انتخابات را داشته باشيم و دلگرم كننده براي مردم باشد و در جامعه ما كه امر به معروف و نهي از منكر رواج دارد بزرگترين معروف حضور ما در انتخابات و لبيك گفتن به نداي مقام معظم رهبري است و بزرگترين منكر نيز توسط كساني صورت ميگيرد كه ميخواهند انتخابات را به انحراف بكشانند.