به گزارش افکارنیوز،

این نشست پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) با حضور هیأت‌‌های ایران، اتحادیه اروپا و شش کشور(آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، چین و روسیه) در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزرای خارجه این کشورها در هتل پله کوبورگ وین و به ریاست سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز به کار کرد.

قرار است بعد از این نشست دیدارهای دوجانبه‌ای بین هیأت ایران با دیگر هیات‌ها انجام شود.

سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه کشورمانن که به منظور شرکت در این نشست در وین به سر می‌برد، قرار است عصر امروز (چهارشنبه) نیز با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مقر این سازمان دیدار کند.

هیأت ایرانی که روز گذشته بدین منظور وارد وین شد، نشست‌هایی را با برخی از اعضای 1+5 و اتحادیه اروپا داشت و سید عباس عراقچی در همین زمینه گفت که دیدارهای دوجانبه‌ای با هیأت‌های روسیه، چین،‌فرانسه، آلمان و هلگا اشمید داشته است.

به گزارش فارس، عراقچی در این خصوص بیان کرد: بنده با چین، روسیه، آلمان و فرانسه گفت‌وگوهای دوجانبه داشتم و همینطور و با خانم اشمید گفت‌وگوی مفصل دوجانبه داشتم، کارشناسان ما ملاقات‌های دوجانبه کارشناسی در حوزه هسته‌ای و تحریم‌ها داشتند، دیروز رایزنی‌های بسیار گسترده‌ای صورت گرفت و مباحث فنی و حقوقی مفصل انجام شد.

جلسه گروه کاری مربوط به تحریم‌ها نیز روز گذشته بیش از 4 ساعت به طول انجامید و آنگونه که عراقچی اعلام کرد کارشناسان ایرانی در حوزه تحریم‌ها با کارشناسان طرف مقابل بحث‌های بسیار جدی داشتند و یک جلسه کارشناسی فنی نیز درباره همکاری‌های هسته‌ای برگزار شد.

معاون وزیر خارجه ایران پیش از این درباره دیدارهای دوجانبه بعد از نشست کمیسیون نیز گفت: احتمالا بقیه کشورهایی که موفق به دیدار دوجانبه نشدیم، بعد از جلسه کمیسیون مشترک اگر فرصتی باقی باشد ممکن است انجام شود.