به گزارش افکارنیوز،

 سردار محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا در دومین روز از همایش سراسری فرماندهان ارتش  بیان کرد: این همایش در راستای اجرایی کردن تدابیر حضرت آقا مبنی بر چابک‌سازی ارتش است.

وی با اشاره به تدابیر فرمانده معظم کل قوا افزود: این روحیه نشاط و انگیزه‌ای که در ارتش ایجاد شده یک وضعیت نو و حرکت رو به جلویی است و امیداوریم این حرکت انقلابی روز به روز بیشتر شود.

شیرازی با بیان اینکه هم اندیشی، حرکت انقلابی و به کارگیری افکار خوب از عوامل زنده ماندن روند رو به جلو در ارتش است تصریح کرد: روند کلی پیشرفت در ارتش مسیر خوبی را طی کرده و رشد قابل توجه‌ای داشته است و این حرکت با وجود افراد شایسته انقلابی و خوش فکررونق بیشتری هم خواهد گرفت.

وی با اشاره به برخی ویژگی‌های مالک اشتر اعم از بصیرت، شجاعت، پای کار بودن در میدان عمل و تبعیت محض از ولایت که مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان اشراف فرماندهی بیان کردند خاطرنشان کرد: هنر ما این است که خود را با فرمان فرماندهی معظم کل قوا تطبیق دهیم و به درستی آن را اجرا کنیم.

رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا گفت: اجرای درست تدابیر بستگی به میزان شناخت و معرفت و کیفیت دریافت و تبیین ما دارد که در این مسیر نورانی اخلاص از اصلی ترین مولفه ها به شمار می رود.

وی کلمه طیبه را مدال زیبای حضرت آقا به ارتش دانست و تصریح کرد: شرایط امروز ارتش بسیار هموار تر و رو به رشد است و توانمندی های آن بیش از پیش خود را نشان می دهد.

شیرازی با بیان اینکه انضباط در ارتش مثل شمشیر کارها را پیش می‌برد افزود: از ظرفیت‌های مهم ارتش تعهد، ایمان و جانبازی کارکنان آن است که سر از پا در اجرای ماموریت نمی شناسند.

وی شاسیته سالاری را از دیگر تدابیر فرماندهی معظم کل قوا دانست و گفت: این امر شامل شایسته یابی، شایسته گزینی، شایسته گماری، شایسته پروری و شایسته‌بانی است که اگر بتوانیم آن را اجرا کنیم خواهیم دید ارتش چه توانمندی‌ها و ذخایر ارزشمندی دارد.

رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا تصریح کرد: امروز دشمن از ارتش نگران است و دلهره دارد، به لطف خداوند ما در دنیا توانایی پیدا کرده ایم که دشمن را به وحشت انداخته چرا که ارتش همواره در شرایط سخت ماموریت های محوله را به نحو احسن انجام داده است.

شیرازی در پایان نگاه به تهدیدات و آمادگی بر اساس آن را از محور های مورد تاکید مقام معظم رهبری دانست و خاطر نشان کرد: ماباید ضمن شناخت ماهیت دشمن و اشراف اطلاعاتی، بر اساس آن برنامه‌ریزی کرده و تهاجم اطلاعاتی هم داشته باشیم.