گروه سیاسی- علی وقف چی نماینده زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکار نیوز با بیان اینکه آموزش و پرورش استان زنجان 15 هزار معلم و کارمند دارد، گفت: آقایان تصمیم دارند مدیرکل آموزش و پرورش را از خارج استان انتخاب و منصوب کنند که انتشار این خبر موجب نگرانی ذر بین معلمان و کارکنان آموزش و پرورش استان شده است.

وی با اشاره به دیدار خود با فرهنگیان و معلمان استان تاکید کرد: تشکل های فرهنگی، خصوصی، دولتی و اعضای گروههای مختلف مکررا خواستار اقدام قاطع ما نمایندگان و ممانعت از اجرای این تصمیم هستند.

رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان افزود: انتظار ما از وزیر آموزش و پرورش و زیر مجموعه ها این است که به خواسته های منطقی رئیس مجمع و نمایندگان و معلمان استان توجه کند.

وقف چی افزود: سوال این است که از بین 15 هزار معلم و کارکنان زحمتکش یک نفر لیاقت مدیرکلی این اداره را ندارد که می خواهند از خارج استان مدیر وارد کنند.

وی گفت: بی توجهی به خواسته های معلمان و کارکنان آموزش و پرورش استان اهانت و توهین به آنهاست که ما این بی احترامی ها را برنمی تابیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان تصریح  کرد: چنانچه سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش به خواسته ها توجهی نداشته باشد، قطعا طرح استیضاح وی تهیه و در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

وقف چی گفت: ما مطمئن هستیم که وزیر هیچگونه دفاع منطقی و معقولی در برابر این خواسته به حق فرهنگیان استان نخواهد داشت.

 وی افزود: بعدازظهر امروز جمعه نشستی با برخی از مسئولین وزارت آموزش و پرورش از جمله مجاوری مشاور وزیر،  محمدزاده مدیر کل دفتر و نجفی معاون پارلمانی وزیر خواهم داشت که اگر این موضوع حل و فصل نشود، از ابزارهای نظارتی مجلس استفاده خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان با دعوت از رسانه های خبری خواست تا با حضور در این نشست رسالت اصلی خود که نقد منصفانه است را به خوبی انجام دهند.