به گزارش افکارنیوز،

علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در حاشیه نشست خبری با موضوع تحولات فلسطین در باشگاه خبرنگاران جوان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این انقلاب متعلق به مردم است و مردم با رهبری امام خمینی(ره) آن را به دست آوردند و با هدایت مقام معظم رهبری آن را ادامه داده‌اند.

وی افزود: مردم ما هر جا که ببینند این انقلاب به خطر افتاده وارد میدان می‌شوند، در ابتدای انقلاب نیز مردم به صحنه آمدند و شاه را سرنگون و آمریکا را از کشور بیرون و بعد از آن در جنگ تحمیلی از سرزمین مان دفاع کردند.

ولایتی تصریح کرد: مردم کشورمان در دفاع از حرم مردانه ایستادگی کردند و مردم در 9 دی 88 نیز دیدند یک سر فتنه در خارج و سر دیگرش در داخل به وسیله افراد فریب خورده شکل گرفته است بنابراین پیام 9 دی حضور مردم در دفاع از انقلاب است.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی بیان کرد: مردم در حماسه 9 دی با حضور میلیونی خود به دنیا نشان دادند که ما انقلاب را دوست داریم و از آن حمایت می‌کنیم ولو اینکه ممکن است مشکلاتی نیز داشته باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: البته طبیعی است که هر حکومت تازه شکل گرفته‌ای با مشکلاتی مواجه باشد و مردم باید دست به دست هم بدهند تا چالش‌ها رفع شود.

ولایتی در پایان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران نتیجه 200 سال مبارزه است که اوج آن در زمان امام خمینی(ره) شکل گرفت و مهمترین دستاورد آن استقلال کشور است.