به گزارش افکارنیوز،

بهروز نعمتی سخنگوی هیئت مجلس ، در تشریح مصوبات امروز این هیئت رئیسه گفت: قرار شد تا مدت زمان حضور نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه‌شان 2 هفته تعیین شود تا کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 بتواند به صورت دو شیفته هر روز جلسه داشته باشد.

وی ادامه داد: تصمیم بر آن شد که کمیسیون تلفیق بودجه تا 26 دی ماه درباره لایحه بودجه سال 97 به جمع‌بندی رسیده تا آن را به صحن علنی ارائه کند.

نعمتی تاکید کرد: البته امکان دارد این تاریخ بین 24 دی ماه تا 26 دی ماه باشد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: انشاءالله کار بررسی لایحه بودجه تا 15 بهمن ماه در صحن علنی به اتمام می رسد تا بتواینم آن را به شورای نگهبان ارائه کند.

وی همچنین با اشاره به دیگر تصمیم هیئت رئیسه مجلس گفت: قرار شد کمیسیونی ویژه برای بررسی تفکیک وزراتخانه‌های دولت در مجلس تشکیل شود.

نماینده مردم تهران،‌ری ،‌شمیرانات و اسلامشهر ادامه داد: دولت پیش از این لایحه‌ای را برای تفکیک تعدادی از وزارتخانه‌ها به مجلس ارائه کرده بود،‌ همچنین دو طرح هم در مجلس در این مورد وجود داشت لذا با تشکیل کمیسیون ویژه با حضور 23 از کمیسیون های تخصصی قرار شد تا تمامی موارد لایحه و طرحهای مختلف را بررسی کنند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اذعان کرد: تعیین تکلیف وزراتخانه‌هایی همچون انرژی،‌ ورزش، منابع طبیعی در دستور کار این کمیسیون ویژه خواهد بود و به زودی تشکیل می‌شود.

شایان ذکر است قرار بود نمایندگان فردا (چهارشنبه 6 دی ماه) به مدت یک هفته در حوزه‌های انتخابیه خود حضور داشته باشند و بر این اساس مجلس هفته آینده جلسه نخواهد داشت.