هرچه كمیسیون تلفیق با تغییر تكالیف به مجوز در پی تامین نظر دولت بود، نمایندگان در صحن علنی با تغییر مجوزها به تكالیف برای دولت تعهداتی میآفرینند. تعهداتی كه هم صدای معاون برنامهریزی دولت را در اورد و هم اعتراض نمایندگان حامی دولت را چندین بار برانگیخت.

به گزارش خبرآنلاین، اعتراضاتی که پاسخ صریح رئیس مجلس را در پی داشت تا از تریبون علنی مجلس به لایحه پیشنهادی دولت انتقاد کرده و بگوید که فاقد عدد و رقم است و اصلا در آن نرخ رشد مشخصی وجود ندارد.

ماجرا از آنجا آغاز شد که احمد توکلی پیشنهاد حذف برخی مواد لایحه برنامه را داد و با توصیه وی یکی از موارد تجویزی به تکلیف تغییر یافت. بهروز جعفری نماینده سمیرم که از نمایندگان حامی دولت به شمار می‎رود در مخالفت با توصیه احمد توکلی که خواستار تغییر برخی مجوزها در لایحه برنامه پنجم به تکالیفی برای دولت شده بود، اظهارات وی را غیرواقعی خواند و گفت: هیچ می‎دانید که اگر موارد «مجاز» را به تکلف تبدیل کنیم، چقدر بار مالی برای دولت دارد؟ با تصویب اینچنینی لایحه برنامه، بعد از ۵ سال میگوییم که چند درصد از برنامه را دولت محقق نکرده است! وی با بیان اینکه دولت از کجا پول بیاورد که اوامر شما را اجرا کند؟، ادامه داد: بهتر است مرکز پژوهش‌ها یک گزارش بدهد که بار مالی ناشی از تغییر این مجوزها به تکلیف چقدر است؟ چرا کاری می‎کنید که فردا دولت بیاید و به ما بگوید که چرا برنامه‌ای تصویب کرده اید که ۸۰ درصدش قابل اجرا نیست؟

علی لاریجانی در واکنش به این تذکر گفت: در برنامه‎ای که هیچ عدد و رقمی وجود ندارد که خارج از توان دولت باشد، شما نگران چه هستید؟ دولت در این لایحه نرخ رشدی برای بخش‎های مختلف مشخص نکرده است پیشهادات اصلاحی آقای توکلی که بار مالی‎ای ایجاد نمی‎کند. رئیس مجلس سپس ادامه داد: اینگونه بیانات نسبت به آقای توکلی و مرکز پژوهش ها صحیح نیست. آقای توکلی، فرد ارزشمندی برای مجلس است و باید از ظرفیت ایشان استفاده شود. خواهشم این است که دیگر اینگونه صحبت نشود. باید در مجلس تعامل فکری داشته باشیم نه اینکه یکدیگر را نفی کنیم. البته افراد در مجلس آزادند حرفشان را بزنند شما هم می توانید نظر خود را بدهید مجلس جای این حرف هاست.

وی همچنین در واکنش به اظهارات برخی نمایندگان حامی دولت که تغییر هر مجوزی به تکلیف را در مغایرت با توصیه رهبری به مجلس می‎نامیدند، گفت: مقام معظم رهبری همواره توصیه کرده‎اند قوای مختلف در حد توان، با یکدیگر هماهنگی داشته باشند اما هیچ جا دست قانون را نمی بندند.

در جلسه عصر هم ستار هدایتخواه نماینده کهکیلویه و بویر احمد تذکر مشابه سخنان صبح جعفری را مطرح کرد. این نماینده حامی دولت با تاکید بر اینکه مجلس نباید تکالیفی خارج از توان اجرایی دولت بیافریند، اظهار داشت: این تکالیف در مردم توقع ایجاد می‏کند و عدم تحققش هم نارضایی عمومی ایجاد می‏کند. مجلس هم حتی از نظر نظارتی زیر سوال می‎رود. از این رو نباید رد قالب تصویب برنامه پنجم برای دولت بار مالی بیشتری ایجاد کنیم.

علی لاریجانی در پاسخ به وی، با بیان اینکه در جلسه روز گذشته هیات رئیسه در اینباره بحثشده است، گفت: ما به این نتیجه رسیدیم که بار مالی را در مورد برنامه نمی‎توانیم مطرح کنیم. چون قانون برنامه یک سند بالادستی و فراتر از بودجه سنواتی است. از این رو در سند بالادستی می‎توان تکالیفی ایجاد کرد که در بودجه سنواتی بودجه اش تامین شود. کما اینکه در برنامه‎های قبل نیز چنین بود.

کار که به اینجا رسید، معاون برنامه ریزی رئیس جمهور وارد عمل شد. ابراهیم عزیزی که امیدوار بود پیشنهاد بازگشت به لایحه دولت در مفادی از لایحه برنامه پنجم تصویب شود، نه تنها از رای نمایندگان به این قبیل پیشنهادات حامیان دولت ناامید شد، بلکه با تصویب مفادی فراتر از تصمیمات کمیسیون تلفیق مواجه گردید که او را ناگزیر از بیان مطالبات دولت از مجلس نمود. معاون برنامه ریزی و راهبردی رئیس‎جمهور با مشاهده تغییر برخی مجوزها به تکالیفی برای دولت، یادآورشد که این موارد به درخواست دولت به «مجوز» تغییر یافته بود و در جلساتی که باهنر، ابوترابی‎فرد و عبداللهی نیز حضور داشته‎اند؛ محدودیت‎های مالی و اجرایی دولت تشریح شده‎اند. او برای آنکه بیشتر نظر نمایندگان را جلب کند از توصیه‎های مقام معظم رهبری برای تعامل دولت و مجلس هم یاد کرد.