به گزارش افکارنیوز،

احمد توکلی که مهمان برنامه زنده جهان آرا است در ابتدای برنامه گفت: شهرداری جلوی یک دستفروش را می گیرد ولی یک موسسه بدون مجوز، 483 شعبه در سراسر کشور دایر می کند؛ آنها که فساد می کنند هوای هم را دارند. تعداد افرادی که از موسسات مالی و اعتباری طلبکار بوده اند کاهش یافته ولی مقدار طلب ها هنوز زیاد است. بسیاری از کسانی که در موسسات سپرده گذاری کرده اند افراد محترمی هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: برخی موسسات مالی و اعتباری، اسناد مردم را گرفته اند ولی همه سرمایه شان را به آنها برنگردانده اند. خسارت دیدگان موسسات مالی و اعتباری مورد بی اعتنایی قرار گرفته اند.

توکلی افزود: جواب مشخصی به مالباختگان موسسات مالی و اعتباری و معترضان به وضعیت اقتصادی داده نمی شود و حزب و رسانه ای هم برای اعتراض ندارند. شعارهای ساختارشکنانه، وضعیت را امنیتی می کند و در نهایت، ظلم به مظلومان و آسیب دیدگان اقتصادی است. اعتراضات اقتصادی اگر شکل قانونی داشته باشد به نتیجه می رسد و مردم هم از نتایج آن بهره مند می شوند. باید صدای اعتراض مردم را شنید.

احمد توکلی گفت: فساد سیستماتیک باعث می شود مردم به دستگاه های نظارتی، اعتماد کافی نداشته باشند. مسئولی که جایگاه نظارتی داشت، حقوق را به من نگفت چون بالاتر از حد مجاز بود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: چند روز است اعتراضات خیابانی جریان دارد ولی صدا و سیمای ما تازه امروز خبر از آن می دهد، مردم هم می روند سراغ رسانه ها و کانال های غیر رسمی!.

توکلی گفت: همیشه نرخ تورمی که نصیب فقرا می شود، چند درصد بالاتر از آن چیزی است که اعلام می شود. از نظر محاسباتی تورم تک رقمی به طور میانگین درست است ولی سهم فقرا از گرانی بیشتر است. تورم امروز هر چند کمتر است ولی فشار بیشتری به قشر آسیب پذیر وارد کرده است.