به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام احمد سالک نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه با عماد خمیس نخست وزیر سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

سالک در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت توسعه مناسبات فیمابین گفت: همواره در طول تاریخ روابط مثبت و برادرانه‌ای میان مردم دو کشور برقرار بوده است که پشتوانه محکمی برای گسترش ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه روابط پارلمانی میان دو کشور است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تبریک پیروزی های اخیر ارتش سوریه در برابر گروه های تروریستی بر ضرورت بازسازی این کشور تأکید کرد و افزود: انتقال تجارب بازسازی زیرساخت ها بعد از جنگ هشت ساله جمهوری اسلامی ایران می تواند به توسعه اقتصادی سوریه کمک کند.

سالک همچنین بر ضرورت گفت‌وگو و رایزنی میان مقامات عالیرتبه دو کشور در مجامع بین المللی تصریح کرد و ادامه داد: همکاری در مجامع بین المللی و منطقه ای به تقویت و تحکیم مراودات دو کشور منجر خواهد شد.

نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه در مجلس در پایان با انتقاد از سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی در حمایت از گروه های تروریستی در منطقه خاطرنشان کرد: سیاست آمریکا تشدید بحران در منطقه و تقویت رژیم صهیونیستی است که باید با اتحاد و یکپارچگی کشورهای اسلامی با این سیاست مقابله کرد.

در ادامه این دیدار عماد خمیس نخست وزیر سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران را دوست و برادر ملت سوریه در منطقه می دانیم و حمایت های ایران از سوریه علیه گروه های تکفیری به تقویت توان نظامی ما و شکست داعش منجر شده است.

نخست وزیر سوریه در ادامه بر توسعه و گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری سوریه و جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

گفتنی است در این دیدار احمد صفری، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، محسن علیجانی زمانی و سیدصادق طباطبایی نژاد نمایندگان مردم کرمانشاه، مشهد، تهران و اردستان و از اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه نیز حضور داشتند که با بیان نظرات خود بر توسعه و گسترش ارتباطات دوستانه فیمابین در عرصه های مختلف تأکید کردند.