چندماه پس از پناهندگي دبير سرويس عكس يك خبرگزاري دولتي كه توسط وزارت ... راهاندازي و اداره ميشود، يكي از مترجمان اين سايت دولتي نيز از كشور گريخت.

به گزارش خبرنگار افکار، الف – د که حداکثر یک سال است به عنوان مترجم در این خبرگزاری دولتی فعالیت مطبوعاتی و رسانه‌ای خود را آغاز کرده است، با سوء استفاده از دشمنی کشورهای غربی علیه ملت ایران در نظر دارد که به آمریکا و یا یکی از کشورهای اروپایی پناهنده شود.
وی پنجنشنبه ۱۵ مهراز کشور خارج شده و هم اکنون در شهر وان ترکیه برای اخذ پناهندگی تلاش می‌کند.

پس از حوادثسیاسی سال گذشته نیز «ح – ن» دبیر سرویس عکس این خبرگزاری به آلمان پناهنده شده بود.

نکته جالب توجه اینکه این دو اتفاق مرموز با اطلاع سردبیر سایت مذکور خانم … انجام شده است. به صورتی که پس از رفتن دبیر سرویس عکس خبرگزاری فوق، سردبیر در گزارشی به مسئولان اعلام کرد که وی برای چند ماه و جهت استفاده از فرصت تحصیلی به آلمان رفته است.
همچنین سردبیر مذکور به مترجم این خبرگزاری دو ماه مرخصی بدون حقوق داده تا اگر شرایط پناهندگی وی درست نشد مجددا به کشور بازگشته و در همین خبرگزاری مشغول به کار شود!
این درحالی است که چندی پیش یکی از عکاسان و همچنین دو خبرنگار دیگر که نیروهای ارزشی بودند به بهانه های واهی توسط سردبیر اخراج شدند.

خبرهای رسیده حاکی از ان است که یکی از عکاسان فعلی این خبرگزاری دولتی در مسابقه دریافت گرین کارت آمریکا شرکت و در این مسابقه برنده شده است. وی هم اکنون در تدارک خروج از کشور و اقامت در آمریکا است.

همچنین در میان خبرنگاران و کارکنان … شایعه شده است که سردبیر نیز مدتی است که به فکر پناهندگی در کشور آمریکا است.

وي اسفند سال گذشته به بهانه پوشش يك اجلاس به همراه همسرش به ... سفر كرده و در اين كشور با مراجعه به سفارت آمريكا درخواست خود را مطرح كرده است.