به گزارش افکارنیوز،
آیت الله عباس کعبی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در صفحه توئیت خود نوشت: «آقای رییس جمهور اگر می‌خواهد مشکل ریزگرد‌های خوزستان را حل کند در اقدام اول بهتر است آقای کلانتری را عزل کند.
فردی که ایشان برای حل مشکل ریزگرد‌ها به استان خوزستان فرستاده‌اند خود یکی از عوامل مشکل است. 
ایشان به نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی گفته بود شما آب زیاد دارید.

جالب است که همین آقای کلانتری به استان خوزستان آمده و در اولین موضع گیری، عامل خارجی را عمده عامل بحران ریزگرد‌ها دانسته و سیاست‌های غلط انتقال آب رودخانه‌های استان خوزستان و اقدامات غلط و بی‌تدبیری‌ها را نادیده گرفته است.

این در حالی است که خود ایشان پیش از این گفته بود «ریزگرد‌های پاییزه و زمستانه‌ای که در کشور داریم عمدتا منشأش داخلی است»

فردی که تا این حد دچار تناقض گویی است و نغیرکار شناسیاسی می‌دهد صلاحیت مدیریت سازمان مهم محیط زیست را ندارد.

تعطیلی پی در پی مدارس، بیماری‌های تنفسی ناشی از گرد و خاک، تاثیر مضاعف در رکود اقتصادی، شتاب در پدیده مهاجرت به استان‌های دیگر و حتی خارج از کشور و افزایش نارضایتی عمومی مردم شهید پرور استان خوزستان مشکلاتی نیستند که بتوان نادیده گرفت به راحتی از آن‌ها عبور کرد.

علی رغم اینکه رهبری دستور اکید داده‌اند متاسفانه امسال حتی در اعتبار بودجه هم نسبت به مسئله ریزگرد‌ها سهل انگاری می‌شود و بحران ریزگرد‌ها جدی گرفته نمی‌شود.

از آقای رییس جمهور علی رغم همه قول‌ها مبنی بر حل مشکل فقط اظهار تاسف می‌شنویم و تداوم سیاست‌های غلط در زمینه بحران ریزگردها.

نخلستان‌ها مُردند و از بین رفتند. بی آبی کشاورری را نابود کرده است.
ولی در این سیزده سال دولت‌مردان فقط وعده می‌دهند و احیانا سرکشی می‌کنند.
پدیده ریزگرد‌ها نه با سرکشی و نه با وعده دادن حل نمی‌شود.

حقیقتاً مردم خوزستان به ستوه آمده‌اند.»
 
آیت‌الله کعبی خطاب به روحانی: کلانتری را عزل کنید!
آیت‌الله کعبی خطاب به روحانی: کلانتری را عزل کنید!