به گزارش افکارنیوز،

قاسمی اظهارات پادشاه اردن را مغایر واقعیت‌های منطقه و خواست مردم و اکثریت کشور‌های منطقه برای استقرار صلح و امنیت پایدار خواند و گفت: سیاست اصولی، پایدار و تغییرناپذیر ایران همواره کمک به صلح، ثبات و امنیت منطقه‌ای است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به اظهارات اخیر پادشاه اردن و طرح موضوعاتی پیرامون سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران، این سخنان را مغایر واقعیت‌های منطقه و خواست مردم و اکثریت کشور‌های منطقه برای استقرار صلح و امنیت پایدار خواند.

بهرام قاسمی با اشاره به ادعا‌هایی مانند "هلال ایرانی" و "دخالت‌های ایران در منطقه " گفت: اینگونه اظهارات ناعادلانه نمی‌تواند نقش ثبات ساز و تلاش بی وقفه ایران در مبارزه با تروریسم و کمک به ایجاد امنیت را نفی کند و نادیده انگارد.

وی افزود: بیان این سخنان در شرایط خطیر و سخت کنونی منطقه به هیچ وجه نمی‌تواند تامین کننده منافع دولت‌ها و مردم منطقه باشد و صرفا به سود بدخواهان، اشغالگران و متجاوزینی است که آرامش، توسعه اقتصادی، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشور‌های این منطقه حساس از جهان را بر نمی‌تابند و تا زمانی که اراده‌ای جدی برای یافتن و توجه و تمرکز بر ریشه‌های اصلی بحران و تنش‌های موجود وجود نداشته باشد و سیاست‌های مغایر با مصالح و منافع مردم اتخاذ شود، چشم اندازی روشن برای تحکیم ثبات و امنیت پایدار در خاورمیانه وجود نخواهد داشت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با اشاره به ایده‌های نوین و متعدد جمهوری اسلامی ایران در برقراری محیطی خالی از تنش بین کشور‌های منطقه همانند ایده ایجاد مجمعی برای گفتگو‌های منطقه‌ای در خلیج فارس، تصریح کرد: سیاست اصولی، پایدار و تغییرناپذیر جمهوری اسلامی ایران همواره کمک به صلح، ثبات و امنیت منطقه‌ای است و از هر فرصت ممکن به منظور دعوت از دیگر کشورهابرای گفتگو و فراهم شدن زمینه‌های لازم برای کمک به پایان دادن مشکلات و معضلاتی که در منطقه وجود دارد، استفاده کرده است.

قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: دعوت به انجام گفتگو‌های سازنده و معطوف به نتیجه‌ای سازنده در جهت زدودن سوء تفاهم‌ها و آغاز همکاری جمعی در منطقه همچنان پابرجاست و ما، چون همیشه از ایده‌های مثبت و آرام بخش به منظور تقویت صلح و ثبات هر چه بیشتر در منطقه استقبال می‌کنیم.