به گزارش افکارنیوز،

رئیس‌جمهور در سخنرانی اخیر خود بر موضوع لزوم دیده شدن مردم و جوانان تاکید کرده و گفته که «مردم نیاز به دیده شدن دارند» و «فاصله مسئولان با مردم زیاد است» او بر این موضوعات تاکید می‌کند در حالی که بخش مهمی از مسئولانی که باید مردم را ببینند و فاصله کمی با بخش‌ها و اقشار مختلف جامعه داشته باشند در همین قوه مجریه و سازمان‌ها و نهادهای تحت نظر آن قرار دارند.
اگرچه رئیس‌جمهور سایر مسئولان غیر از مسئولان دولتی را به ارتباط بیشتر با مردم دعوت کرده است؛ اما احتمالا بر این مسئله واقف است که بسیاری از امورات مردم بواسطه ارتباط نزدیک مسئولان دولتی با مردم حل خواهد شد.
متاسفانه یکی از رویکردهای نادرستی که این روزها بین مسئولان، مقامات و مدیران ارشد مشاهده می‌شود این است که به‌جای پاسخگویی نسبت به ضعف عملکرد و اقدامات در مقام منتقد همان کاستی و ضعف عملکرد قرار گرفته و به‌جای پاسخگویی آن را مطالبه هم می‌کنند؛ تا جایی که بیم آن می‌رود که کم‌کم مردم به‌جای مسئولان مورد مواخذه قرار گیرند که چرا فلان اتفاق نیفتاده یا فلان عملکرد مسئولان دچار نقص و نقصان است!
از طرفی اینکه دلیل اعتراضات مردمی را صرفا در نیاز مردم به دیده شدن و ارتباط کم مسئولان با آنها تعریف کرد و اینکه چون این دو عامل محقق نشده یا کمتر مورد توجه قرار گرفته است، مردم اعتراض کرده‌اند؛ در حقیقت نقض غرض است، چون هم رئیس‌جمهور و هم مسئولان می‌دانند که مردم علاوه‌بر اینها خواسته‌ها و مطالباتی دارند که به صراحت آن را در اعتراضات اخیر فریاد زده‌اند.
یک بخشی از مطالبات مردم را می‌توان به ضعف جدی عملکرد دولت در حوزه اقتصادی و همچنین دادن وعده‌هایی که به آن عمل مرتبط دانست. مردم خواسته‌ها، مطالبات و پرسش‌های بی‌پاسخی دارند که نه تنها پاسخی به آنها داده نشده، بلکه هر روز به تعداد و دایره آن افزوده می‌شود و از طرفی می‌بینند که مسئولان هیچ درکی از مشکلات و معضلات پیش روی آنان ندارند.
 کاش رئیس‌جمهور و مسئولان به‌جای قرار گرفتن در مقام منتقد عمکلرد خود و به‌جای تحلیل بخشی از مطالبات مردم به همه خواسته‌های آنان نگاه راهبردی و تحلیلی داشته باشند و به‌جای حرف زدن درصدد رفع مشکلات برآیند.