به گزارش افکارنیوز،

نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صبح امروز (چهارشنبه 18 بهمن) در نشست خبری که در سازمان تبلیغات با محور بزرگداشت یوم‌الله 22 بهمن ماه برگزار شد، با بیان اینکه مردم در 22 بهمن حماسه دیگری را خلق خواهند کرد، گفت: در هیچ کشور دیگری چنین مورد مشابه‌ وجود نداشته که مردم میلیونی به خیابان‌ها بیایند و با انقلاب اسلامی تجدید پیمان کنند. 

وی در تشریح برنامه‌های ویژه دهه فجر گفت: فردا (پنج شنبه 19 بهمن) مراسم میهمانی لاله‌ها را داریم و در 18 هزار گلزار شهدا در شهرهای مختلف شاهد گلباران و عطرافشانی مزار شهدا خواهیم بود. البته چند مراسم محوری در بهشت زهرای تهران، گلزار شهدای پاوه به عنوان گلزار شهدای اهل سنت و گلزار شهدای آشوری در اسلامشهر به عنوان گلزار شهدای اقلیت‌های دینی داریم. 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهارداشت: همچنین به یاد دیدار همافران نیروی هوایی با امام خمینی در 19بهمن 1357, فردا (19 بهمن‌ماه) همافران نیرو هوایی با رهبر معظم انقلاب دیدار خواهند کرد. شامگاه شنبه 21 بهمن هم به یاد تکبیر ساعات اولیه پیروزی انقلاب، بانگ رسا و فاطمی الله‌اکبر را در بام‌های مساجد خواهیم داشت. در این شب ایران اسلامی را نورافشانی خواهیم کرد.

لطفی در مورد راهپیمایی روز 22 بهمن هم گفت: یکشنبه 22بهمن در بیش از 1000 شهرستان بخش شهر و 4 هزار روستا راهپیمایی 22 بهمن برگزار خواهد شد. همچنین اندیشمندان و فرهیختگان از 38 کشور دنیا از جمله آمریکا، انگلیس، فرانسه، ژاپن، لیبی، مصر و هلند در این راهپیمایی مهمان مردم ایران خواهد بود. بیش از 6 هزار عکاس فیلمبردار، عکاس و خبرنگار نیز راهپیمایی 22 بهمن را در سراسر کشور پوشش خواهند داد که از این تعداد 250 نفر خبرنگار و عکاس خارجی هستند.

وی افزود: در تهران 2800 عکاس و خبرنگار پوشش دهنده راهپیمایی 22بهمن خواهند بود. همچنین از انگلستان، ترکیه، اسپانیا و ژاپن اکیپ های تصویری در میدان آزادی مستقر خواهد بود که امیدواریم امانت‌دار خوبی در این موضوع باشند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه گفت: راهپیمایی 22 بهمن 9 صبح روز یکشنبه از مسیرهای دهگانه با مسجد محوری آغاز می‌شود و مردم راهی میدان آزادی خواهند شد. 10 صبح یکشنبه نیز با قرائت قرآن و پخش سرود ویژه برنامه‌های این روز در میدان آزادی آغاز می‌شود. در ادامه هم قرائت بیانیه و سخنرانی رئیس جمهور را خواهیم داشت.

لطفی گفت: سخنران‌ مراکز استان‌ها از تهران هماهنگ و اعزام خواهند شد، به جز دو استان همدان و اراک که سخنرانان نمایندگان ولی فقیه در استان خواهند بود، در بقیه مراکز استان‌ها از همه دستگاه از جمله دولت، مجلس، قوه قضاییه استفاده شده است.

به گزارش تسنیم، براساس اعلام قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مسیرهای دهه‌گانه راهپیمایی 22 بهمن به شرح زیر است: 

مسیر شماره 1 مسجد امام حسین میدان امام حسین منتهی به میدان آزادی 

مسیرشماره 2مسجد جامع ابوذر میدان ابودر منتهی به میدان آزادی 

مسیر شماره 3مسجد امام هادی خیابان آقایی میدان معلم منتهی به میدان آزادی 

مسیر شماره 4مسجد دارالسلام میدان منیریه منتهی به میدان آزادی 

مسیر شماره 5مسجد الجواد میدان هفتم تیر منتهی به میدان آزادی 

مسیر شماره 6مسجد حضرت امیر (ع) کارگر شمالی منتهی به میدان آزادی 

مسیرشماره 7مسجد المهدی عج خیابان ستارخان منتهی به میدان آزادی 

مسیر شماره 8مسجد ابوالفصل ستارخان منتهی به میدان آزادی 

مسیرشماره 9امام سجاد ایت الله اشرفی اصفهانی منتهی به میدان آزادی 

مسیرشماره 10مسجد امام جعفر صادق فلکه دوم صادیقه منتهی به میدان آزادی 

وی در پایان اضافه کرد: بعد از مراسم 22 بهمن، آغاز جشن پیروزی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با شعار "افتخار به گذشته و امید به آینده"خواهد بود و تا 22 بهمن 1397 ادامه خواهد داشت.