به گزارش افکارنیوز،

علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (چهارشنبه 18 بهمن) در همایشی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی که در سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب گفت: این روزها، روزهای انقلاب و سالگرد انقلاب است و بعضی از ما سابقه انقلاب و قبل از انقلاب را به یاد داریم. یکی از وظایف ما بیان انقلاب برای نسل جدید است. همچنین باید قدر آنچه که اتفاق افتاده را بدانیم.

وی با اشاره به انقلاب کبیر فرانسه تصریح کرد: انقلاب کبیر فرانسه برای جهان سوم چیزی جز نکبت و استعمار نداشت. فرانسه قبل از انقلاب مستعمره‌ای نداشت اما پس از انقلاب ناپلئون خیلی کارها را صورت داد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جنس انقلاب ما غیر غربی بود، تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران حکومتی برپا کرده که 40 سال سابقه دارد و یکی از مسئولان آمریکایی گفته بود ما نباید بگذاریم انقلاب ایران به 40 سالگی برسد اما به کوری چشم آنها این اتفاق افتاد.

ولایتی افزود: انقلاب اسلامی ایران در ملی شدن صنعت نفت، تحریم تنباکو، مشروطه و جنگ با روس‌ها ریشه داشت.

وی با اشاره به سابقه ایرانی‌ها در ساقط کردن حکومت‌های ظلم،‌ یادآور شد: بنی‌امیه و بنی‌عباس را ایرانی‌ها ساقط کردند و انشاءالله تفکر وهابی را هم ساقط می‌کنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فعالیت مشروطه، تصریح کرد: مشروطه چون مشروع نبود کمتر از 15 سال به رضاشاه رسید و نمایندگان مجلس شورای ملی از سوی شاه منصوب می‌شدند.

ولایتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در کشوری با سابقه غنی از فرهنگ و تمدن اتفاق افتاده است گفت: همین دلیل است که انقلاب اسلامی را منحصر به فرد ساخته است. این نوع انقلاب یا در کشوری اتفاق نیفتاده و یا اگر هم اتفاق افتاده با شکست مواجه شده است مانند انقلاب‌هایی که در برخی کشورهای عربی اتفاق افتاد و به هدف خاصی نرسید.

وی افزود: بوجود آوردن انقلاب اسلامی مهم بود اما پاسداری و نگهداری از آن بسیار مهمتر است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: ایرانی‌ها اسلام را پذیرفتند و در طول تاریخ با انحرافاتی که دشمنان برای اسلام ایجاد کردند مقابله کردند.

ولایتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در تاریخ ماندگار شد، گفت: دشمنان تلاش کردند تا انقلاب اسلامی در داخل مرزهای کشورمان محدود بماند و به نقاط دیگر صادر نشود و یکی از اقداماتی که در این زمینه انجام دادند، تحمیل جنگ 8 ساله به ایران بود که البته این روش استکبار جهانی در مقابله با انقلابی است که قدرت مقابله با آن را ندارد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران بر مبنای فکر و فرهنگ است لذا با وجود مرزها نمی‌شود آن را محدود کرد و جلوی صدور آن را گرفت.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک عمق تاریخی و یک وسعت جغرافیایی دارد، تصریح کرد: برخی‌ها می‌گویند چرا باید علیرغم مشکلات اقتصادی به سوریه، لبنان و عراق کمک کنیم؟ این صحبت‌ها از روی کم‌توجهی زده می‌شود و یا با هدف خاصی القا می‌گردد.

ولایتی با بیان اینکه حق ما است که در منطقه حضور داشته باشیم، تصریح کرد: چطور آمریکایی‌ها به خودشان حق می‌دهند در عراق،‌ سوریه و لبنان باشند اما از ما می‌پرسند شما اینجا چکار می‌کنید؟

وی افزود: بی‌توجهی به مسائل پیرامون خود، همچون عراق عقلانی نیست. آیا با کشوری که بیش از 1200 کیلومتر مرز مشترک داریم خوب است صدام‌حسین حاکم باشد یا عبادی؟

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برگزاری رفراندوم توسط اقلیم کردستان عراق گفت: وقتی بخش کردنشین عراق رفراندوم برگزارکرد اکثر کردها مخالف بودند و همان روزی که رفراندوم را برگزار کردند پرچم صهیونیست‌ها را بلند کردند اگر این رفراندوم موفقیت‌آمیز بود ما امروز تانک‌های اسرائیل را در مرزهای کرمانشاه می‌دیدیم.

ولایتی در ادامه بیان کرد: آنهایی که اینجا نسخه وطنی ذلت می‌نویسند یا مزدور هستند یا جاهل.

وی تصریح کرد: پیشگیری برای استقلال و کارهای دفاعی برای کشور یک اقدام اساسی است. هزینه‌ای که ما برای جلوگیری از نفوذ دشمنان به کشور می‌کنیم بسیار کم‌خرج‌تر و موثرتر است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انقلاب اسلامی متکی به رای مردم است و با رای آنها بوجود آمده، گفت: اگر زمانی مردم اعتراضی هم دارند به محض اینکه می‌بینند دشمن به دنبال بهره‌برداری است باز به صحنه می‌آیند چرا که این انقلاب متعلق به مردم است. آنهایی که امید دارند که یک شازده از پهلوی و قاجار از غرب برگردد و اینجا حکومت کند امید باطل دارند.