به گزارش پرس تي وي، حسين امير عبداللهيان روز دو شنبه در ديدار با مخائيل بوگدانوف معاون وزير امورخارجه روسيه در مسکو، با هدف اتخاذ موضعي سازنده در قبال تحولات فعلي و پيشرو در منطقه، راهکارها را بررسي کردند.

امیر عبداللهیان پس از این ملاقات درگفت و گو با خبرنگاران، هدف از سفرش به مسکو را در راستای رایزنی‌های مداوم میان مقام‌های رسمی ایرانی و روسی درباره مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی عنوان کرد.

این دپیلمات ارشد ایرانی افزود که وی در این دیدار، همتای روس‌اش را از موضع ایران درباره تحولات منطقه، با توجه به گسترده شدن دامنه بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه و کشورهای شمال آفریقا، مطلع ساخته است.

این مقام رسمی ایرانی درعین حال یادآور شد که تهران و مسکو درباره تحولات جاری در سوریه، موضعی یکسان دارند.

سوریه از اواسط ماه مارس تا کنون صحنه ناآرامی ‌و تظاهرات، هم در حمایت و هم علیه بشار اسد رئیس جمهور این کشور بوده است.

صدها تن از جمله اعضای نیروهای امنیتی سوریه در این ناآرامی‌ها که همچنان ادامه دارد، کشته شده‌اند.

درحالی که غرب و برخی از عوامل ویژه مخالفان سوری، دولت را به دخالت در کشتار غیرنظامیان متهم می‌کنند، دمشق خراب‌کاران و گروه‌‌های تروریستی مسلح را عامل اصلی این کشتارها می‌‌داند و پافشاری می‌کند که این ناآرامی‌ها را کشورهای غربی هدایت و سازمان‎دهی می‌کنند.

اميرعبداللهيان روز دوشنبه در چارچوب سفري رسمي دو روزه و به منظور گفت و گو با همتاي روسي خود درباره آخرين تحولات در منطقه خاورميانه و شمال آفريقا، به مسکو سفر کرد.