به گزارش باشگاه خبرنگاران، كريم زارع معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي در مورد ويژگيهاي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشت: رئيس دانشگاه آزاد بايد ويژگيهاي مشخص داشته باشد و پتانسيل هاي دانشگاه آزاد را به خوبي بشناسد. زيرا دانشگاه آزاد پديده جديدي بوده و شناسايي آن نيازمند مطالعه جدي است و كسي كه رياست اين دانشگاه را قبول ميكند بايد اين دانشگاه را با همه مشخصات آن قبول داشته و از مخالفان آن نباشد؛ زيرا مخالفان دانشگاه آزاد توانايي اداره اين دانشگاه را ندارند.

زارع در ادامه افزود: رئیس دانشگاه آزاد باید مانند آقای جاسبی دارای توانایی بالای مدیریتی بوده و شخصیت علمی مهمی باشد و در عمل کارهای بزرگی کرده باشد.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در ادامه با برشمردن توانایی ارتباطی گسترده برای رئیس این دانشگاه اظهار داشت: وی باید دارای ارتباط سازنده با تمامی نهادهای ملی وبین‌المللی بوده و اطلاعات جامع و کاملی در سطح بین‌المللی باشد یعنی جهانی فکر کرده و بومی عمل کند.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در ادامه با اشاره به فشارهای متعدد بر وی برای استعفا از دانشگاه آزاد اظهار داشت: از نظر من دانشگاه آزاد یک معبد است و کسی که به عنوان رئیس این دانشگاه انتخاب می‌شود نیز باید آن را معبد و عبادتگاهی برای پرستش خدا دانسته و همگام با آمال این دانشگاه به پیش رود.

زارع در ادامه افزود: بر اساس نیت امام راحل و رهبر معظم انقلاب، دانشگاه آزاد اولین قدم را برای رضای خدا برداشته و معتقدیم این دانشگاه حفظ خواهد شد و در صورت وجود همه این شرایط برای رئیس دانشگاه، این دانشگاه همچنان با حفظ صلابت و در جهت اعتلای خود گام برخواهد داشت.

براساس ضرورت انقلاب و دانشگاه آزاد برای پذیرش ریاست این دانشگاه آماده‌ام

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در ادامه در مورد کاندیداتوری خود برای ریاست دانشگاه آزاد، خود را به عنوان یک سرباز نظام جمهوری اسلامی و دانشگاه آزاد معرفی کرد و اذعان داشت: ‌ بر اساس ضرورت انقلاب و دانشگاه آزاد برای خدمت و انجام وظیفه، همواره آماده بوده و هر چند آقای جاسبی را همچنان مدیری قوی و توانمند برای دانشگاه آزاد می‌دانم؛ اما هر کجا ضرورت باشد من نیز همانجا خواهم بود.

وی در ادامه با اشاره به توانمندی‌های مدیریتی جاسبی اظهار داشت: جاسبی مدیری بسیار توانمند بوده و بر اساس اعتقاد خود جاسبی و به گفته مولی علی(ع) " چنان زندگی کن که گویی همین لحظه از دنیا خواهی رفت و چنان زندگی کن که گویی تا آخر دنیا زنده‌ای " ایشان در مورد ریاست حتی یک لحظه آرام نبوده و همواره در راستای وظایف و مسئولیت‌های خود گام برداشته و مکان انجام کار برای ایشان مهم نبوده و تنها به انجام تکلیف می‌پردازند.

زارع در ادامه در مورد ارزیابی خود از دانشگاه آزاد، عملکرد این دانشگاه را بسیار عالی و آن را نهاد یادگار امام و فرزند نماز جمعه دانسته و افزود: امام راحل و هاشمی رفسنجانی تشکیل این دانشگاه را در خطبه‌های نماز جمعه اعلام کرده و بنده نیز اولین آزمون آن را در محل مصلای تبریز برگزار کرده‌ام.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد این دانشگاه را مصداق کشتی نوح و مصون از باد و باران دانست و افزود: این دانشگاه علی‌رغم فراز و نشیب‌های فراوان، ‌ به سلامت به ساحل نجات خواهد رسید.

زارع این دانشگاه را باران رحمت‌الهی بر بوستان ایران اسلامی دانست و با اشاره به دیدار با " پروفسور عبدالسلام دانشگاه آزاد را به عنوان دانشگاهی مطرح درسطح جهان اسلام و حتی فراتر از آن دانست اینک نیز با انتخاب عضو شورای اجرایی ریاست این دانشگاه به عنوان عضو شورای اجرایی دانشگاه‌های جهان برای دومین‌بار، ‌ این تحرکات را نشان دهنده روند رو به رشد این دانشگاه ونماد اصل ۴۴ قانون اساسی و ناشی از عنایت الهی دانست و تاکید کرد: دانشگاه آزاد با کمک ملت به کمک دولت آمده و در حقیقت این مردم بودند که با کمک خود آن را ایجاد و حفظ کرده و رئیس دانشگاه نیز باید در جهت این اهداف اقدام کند.

وی در ادامه نمایندگان را به عنوان عصاره ملت، حامی این دانشگاه دانسته و اظهار داشت: ‌ با توجه به رشد و توسعه شهرهای مختلف ایران با عنایت دانشگاه آزاد اسلامی، ‌ این دانشگاه قطعاً با حمایت مردمی، آینده درخشانی خواهد داشت.

زارع در ادامه با برشمردن پنج دهه‌ " تثبیت، ‌ توسعه، کیفیت، رقابت‌های جهانی و ایجاد دانشگاه بی‌بدیل " دانشگاه آزاد اسلامی را در حال حاضر در دهه چهارم خود یعنی دهه رقابت‌های جهانی دانست و ابراز امیدواری کرد که دانشگاه آزاد اسلامی بتواند با کمک دانشگاه‌های دولتی، ‌ تجدید تمدن اسلامی را رقم‌زده و با تحقق سند چشم‌انداز به اهداف والای خود برسد.

معاون پارلماني دانشگاه آزاد در ادامه با اشاره به سخنان امام راحل"كاري كنيد كه جوانان مجبور نباشند براي تحميل به خارج رفته و كاري كينه كه ديگران به ايران بيايند" اين امر را در حوزه كارداني و كارشناسي محقق شده دانست و ابراز اميدواري كرد كه اين روند در دورههاي تحصيلات تكميلي در دهه پنجم محقق شه و بتوانيم در جهت اعتلاي ايران گام برداريم.