گروه سیاسی- ولی داداشی نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با تاکید بر اینکه عملکر سیف رئیس کل بانک مرکزی بسیار ضعیف است، افزود: نظر نمایندگان مجلس بر تغییر و عزل سیف است هر چند ما شنیدیم که وی در آستانه عزل قرار دارد.

وی با اشاره به کنترل نشدن بازار ارز گفت: در روزهای گذشته قیمت دلار نزد به پنچ هزار تومان رسید و این نشان از کاهش ارزش پول ملی دارد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: آقایان معلوم نیست چه کار می کنند هر چند که توانائی مدیریت در آنها مشاهده نمی شود.

داداشی تاکید بر اینکه باید سیستم و نظام بانکی کشور اصلاح شود، افزود: سیتم بانکی کشور ربوی، ربا خواری و حتی نزول خواری است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس افزود:  تا زمانی که نرخ سود بانکی کاهش نیابد و به چهار درصد نرسد، نه شاهد ایجاد اشتغال در کشور خواهیم بود و نه اقتصاد مقاومتی محقق می شود.

دادشی با اشاره به سود 18 تا 28 درصد بانک ها از مردم و تولید کنندگان تصریح کرد: فردی برای راه اندازی یک کارگاه تولیدی و ایجاد اشتغال 2 میلیارد تومان وام گرفته اما الان باید 8 میلیارد برگشت بدهد. یا فردی دیگر 500 میلیون وام گرفته و الان باید 2 میلیارد پس بدهد.

وی افزود: اگر می خواهیم به توسعه برسیم، شاخص های اقتصادی کشور رشد داشته باشند و بیکاری کاهش یابد، باید نرخ سود تسهیلات بانکی کاهش یابد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس اضافه کرد: تولید کنندگان هم از سودهای کلان بانکی شاکی هستند، هم از جریمه شدن از سوی بیمه ها و هم از مالیات های سنگین.

داداشی گفت: دولت وظیفه دارد تا از تولید کنندگان حمایت کند و برای سروسامان دادن به سیستم بانکی ورود داشته باشد که قدم اول عزل سیف و انتصاب فرد دیگر بجای وی است.