به گزارش افکارنیوز،

پس از ماجرای خودکشی یکی از عوامل جاسوسی و اخبار و حواشی آن که مشخص شد در این پرونده چند جاسوس در پوشش فعالیت در محیط زیست و بخصوص پروژه «حمایت از یوز آسیایی» دستگیر شده‌اند، وبسایت سازمان محیط زیست کشور  صفحه مربوط به این پروژه را از دسترس خارج کرد.

در این رابطه اگر سری به وبسایت سازمان محیط زیست کشور بزنیم‌ در بخشی از این سایت درباره معرفی و سوابق پروژه یوزآسیایی صفحاتی وجود دارد که با کلیک روی این بخش‌ها دیده می‌شود که صفحات این دو بخش از دسترس خارج شده‌اند! برای دیدن صفحات معرفی و سوابق روی این دو آدرس کلیک کنید:

http://www.epo.ir/portal/home/?117924/سابقه

http://www.epo.ir/portal/home/?125930/درباره-پروژه

وبسایت محیط زیست دارای دو بخش معرفی پروژه و سوابق پروژه یوز آسیایی است که با کلیک روی این دو بخش مشاهده می‌شود صفحات آن از دسترس خارج شده

پروژه یوز آسیایی در زمان ریاست «معصومه ابتکار» در سازمان محیط زیست کشور کلید زده شد و این سازمان و جریان اصلاحات مانور تبلیغاتی گسترده‌ای  روی این پروژه دادند و ابتکار آنرا به عنوان دستاورد مدیریتی خود عنوان می‌کرد. در این پروژه بود که برای حمایت از یوزهای ایرانی تصویری از این گونه جانوری ایران بر پیراهن تیم ملی فوتبال کشورمان نقش بست.

صفحه سوابق پروژه یوز آسیایی در وبسایت سازمان محیط زیست کشور که از دسترس خارج شد

جالب اینجاست  که «کاووس سید امامی»، مدیرعامل میراث حیات وحش پارسیان مسئول انحصاری پروژه یوز آسیایی در ایران بود. به نظر می‌رسد که علت از دسترس خارج شدن سوابق و اطلاعات پروژه به این موضوع ارتباط دارد.

این درحالی است که ابتکار درمورد دستگیری این فرد به خبرگزاری ایلنا گفته بود که نگران دستگیری «فعالان محیط زیست» هستم!

معصومه ابتکار در حال تقدیر از کاووس سید امامی

«یوزگیت» پرونده‌ای جاسوسی است که عوامل آن قصد داشتند در قالب فعالیت‌هایی مثل حمایت از «یوزپلنگ‌ها»، مبارزه با کم‌آبی و... گرای سایت‌های موشکی و هسته‌ای کشور را به دشمن بدهند و در بحث «تروریسم آب» نیز که طی چند سال اخیر در جهان مطرح شده است؛ کاری بکنند کارستان! اما غافل از اینکه یوزپلنگ‌های ایرانی نه تنها منقرض نشده‌اند بلکه در کمین آنها نشسته‌اند و حتی مهمانی جواسیس اسرائیلی در خانه‌های آنها را نیز تحت نظر دارند.