به گزارش افکارنیوز،

حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس در با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش ضمن  روایت بحث روز گذشته شورای امنیت  سازمان ملل در رابطه با جنگ یمن،  به اهدافی که آمریکا در این شورا داشت اشاره کرد.

بعیدی نژاد نوشت:دیروز شورای امنیت بهنگام بحث پیرامون یمن، بجای تلاش برای یافتن راه حل جامع برای توقف جنگ و فشار بر سعودی و حامیانش برای پایان دادن به کشتار انسان‌های بیگناه، به عرصه اختلافات سیاسی پیرامون ایران تبدیل شده بود. آمریکا در قطعنامه‌ای که در مورد یمن بود هیچ توجهی به یمن نداشت.

‌آمریکا سه هدف را دنبال می‌کرد: ایران ناقض تحریم‌های علیه یمن اعلام شود، به بهانه بحث موشک، قطعنامه یمن و اجرای قطعنامه ٢٢٣١ مرتبط شده و بحث موشک‌های ایران در دستور کار شورای امنیت قرار گیرد و نهایتا با ناقض دانستن ایران، امکان وضع تحریم‌های جدید شورای امنیت علیه ایران فراهم شود.

‌آمریکا در تحقق این اهداف حتی حمایت کامل کشور‌های غربی را هم نداشت و در نتیجه متن تغییرات زیادی نمود و محکومیت‌ها جای خود را به ابراز نگرانی داد. ولی این تغییرات هم به حدی نبود که نگرانی‌های روسیه را تامین کند لذا قطعنامه وتو شد و شکست کاملی برای آمریکا و شخص نیکی هیلی رقم خورد.