به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین دهقان مشاور فرمانده کل قوا در امور دفاعی در حاشیه همایش برزگداشت سردار سلیمانی و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون تلاش آمریکا برای تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای امنیت در خصوص ارسال تسلیحات از ایران به یمن گفت: ‎آمریکایی‌ها از هر ابزاری که انقلاب اسلامی را محدود کند استفاده کرده و در این راستا از دلقک‌ها گرفته تا نهادهای حقوقی و بین المللی بهره برداری سوء می‌کنند.

سردار دهقان ادامه داد: ‎از آمریکا انتظاری جز این نمی‌رود که انقلاب اسلامی را تحت فشار قرار داده و به عبارتی در منطقه هر روز به ایران هراسی دامن بزنند تا از یک طرف حضور نظامی خود در منطقه را توجیه کرده و  طرف دیگر  بازار فروش سلاح را تقویت کنند.

وی تصریح کرد: ‎در این زمینه هیچ کشوری با آمریکا همراهی نخواهد کرد و شاهد مثال آن هم طرحی بود که ترامپ برای اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل ارائه کرد و شاهد بودیم در جامعه بین الملل کسی با آمریکا همراهی نکرد.

سردار دهقان ادامه داد: ‎یمنی‌ها ملت بسیار تیزهوشی هستند و امکاناتی را  از زمان عبدالله صالح که متکی به بلوک شرق بود در اختیار دارند و توانسته اند تغییراتی در آنها ایجاد کنند و علیه دشمن استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: ‎اینکه ادعا می‌شود این امکانات و تسلیحات از سوی ما تامین می شود، باید بگویند چگونه این کار انجام می شود.

مشاور فرمانده کل قوا افزود: ‎یمن از زمین، هوا و دریا در محاصره است و آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند همه آب‌راه‌های دنیا را کنترل می‌کنند. ‎هیچ ارتباط زمینی، دریایی و هوایی با یمن وجود ندارد و در این شرایط آمریکایی ها چگونه ادعا می‌کنند که ایران تسلیحات به یمن می‌رساند.

سردار دهقان تاکید کرد: ‎آمریکایی‌ها باید به سوال دیگری پاسخ دهند و آن هم اینکه مردم بی‌گناه یمن با چه سلاحی کشته می‌شوند. ‎آمریکایی‌ها سعی می‌کنند برای سرپوش گذاشتن بر جنایات خود، سناریوهایی را طراحی کرده و دیگران را متهم کنند.

وی در واکنش به برکناری فرماندهان عربستانی گفت: ‎تلاشی که در عربستان می‌شود در جهت یکسان‌سازی حاکمیت است تا زمینه به سلطنت رسیدن بن سلمان را به وجود بیاورند لذا هر کسی را که تشخیص بدهند با آنها سازگاری ندارد از این سیستم حذف می‌کنند.

وی عنوان کرد: ‎تغییر فرماندهان عربستانی تغییری در روند اقدامات عربستان سعودی در یمن ایجاد نمی‌کند زیرا آنها تاکنون این درس را نگرفته‌اند که با تمام امکاناتشان نتوانستند کمترین هدفی را در یمن محقق کنند.

سردار دهقان در پایان گفت: ‎ملت یمن تصمیم گرفته متجاوز را از کشور خود دور کند و حاضر نیست سلطه عربستان را بپذیرد.