به گزارش افکارنیوز،

حسین فریدون در سال 93 یعنی یکسال پس از روی کارآمدن دولت برادر خود، طی نامه‌ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه شهید بهشتی معرفی و درخواست می‌شود که وی به عنوان دانشجوی دکترای روابط بین‌الملل! در این دانشگاه مهم کشور به تحصیل بپردازد.

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره چگونگی تدوین گزارش نهایی کمیته بررسی مدرک تحصیلی حسین فریدون دستیار ویژه سابق و برادر حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور گفت: هر دو گزارش آقای قمی و آقای ابطحی دو عضو کمیته بررسی مدرک تحصیلی آقای حسین فریدون دارای اشکالاتی است و هر دو مواردی را پررنگ و موارد دیگری را کمرنگ دیده بودند.

وی با اشاره به اینکه با کنار هم قراردادن دو گزارش مذکور واقعیت‌ها درباره مدرک تحصیلی حسین فریدون روشن می‌شود، خاطرنشان کرد: تفاوت عمده در برداشت‌ها از جزییات پرونده تحصیلی آقای فریدون است و چون هرکدام از زاویه خاص به این مسئله نگاه کرده بودند هرکدام را که جدا جدا بخوانید به آن حق خواهید داد که هرچه نتیجه گرفته‌اند درست است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: تلاش می‌کنیم از کنار هم گذاشتن هر دو گزارش به یک نتیجه منطقی و عادلانه درباره مدرک تحصیلی برادر رئیس جمهور برسیم و آنچه را که حق است در گزارش نهایی به تائید اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برسانیم.