به گزارش افکارنیوز،

نشنال‌ اینترست می‌نویسد: در حال حاضر بهتر است آمریکا در برجام بماند تا نفوذ ایران را که موجب بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه شده است، از بین ببرد.
تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا برای عدم تایید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای، پایان مشارکت واشنگتن در چارچوب توافق نبود، زیرا او در ماه‌های آینده باید تصمیم بگیرد که آیا به حمایت از این توافق ادامه دهد یا کاملا از چارچوب آن بیرون برود. در حال حاضر بهتر است تا آمریکا در برجام بماند.
مسئله مهم این است که دولت ترامپ با تمرکز بر روی سیاست  درست، نفوذ ایران را که موجب بی‌ثباتی در منطقه شده است از بین ببرد.
منتقدان توافق هسته‌ای، از ابتدا دو نگرانی اساسی در این مورد داشتند: اول، باور نداشتند که این توافق، ضمانت کافی برای تبدیل نشدن ایران به یک کشور هسته‌ای باشد.
دوم، این منتقدین به ادعای دولت اوباما مبنی بر معتدل شدن اقدامات ایران و تبدیل شدن آن به کشوری پاسخگو، شک داشتند.
برنامه موشک‌های بالستیک ایران، هنوز مسئله خطرناکی است. علاوه بر این، ادعاهای پیاپی در مورد عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای وجود دارد که شبهات اولیه در مورد نبود شرایط سختگیرانه کافی در مورد عدم پایبندی، را تقویت می‌کند.
اقدامات ایران از زمان امضای این توافقنامه، کاملا مهر تاییدی به نگرانی‌ها نسبت به ادعای دولت اوباما در مورد معتدل شدن اقدامات ایران، بود.
تهران نه تنها بهتر نشد، بلکه به تقویت سپاه پاسداران در سوریه پرداخت، و برای شورشیان یمن، موشک فراهم کرد تا عربستان را هدف قرار دهند.
دلیلی وجود ندارد که تهران امروز ترسی داشته باشد از اینکه دسترسی به ثروت، منابع و فناوری لازم را برای پیشبرد سیاست خارجی و ساخت تسلیحات هسته‌ای، از دست بدهد.
برجام در حال حاضر در تحکیم موضع آمریکا در برابر ایران نقش دارد و ترامپ با تهدید به بیرون آمدن از توافق هسته‌ای، فرصتی ایجاد می‌کند تا جای پای خود را در برابر ایران مستحکم کند.
کاخ‌سفید اعلام کرده است که اگر کشورهای اروپایی خواستار حفظ چارچوب این توافق هستند، باید کمک کنند تا ترامپ با ایران کنار بیاید.
واشنگتن در مورد سه موضوع، خواستار دریافت ضمانت شده است؛ 
اول، آمریکا می‌خواهد تحریم‌های خود علیه ایران را گسترده کند.
کاخ‌سفید خواستار حمایت اروپایی‌ها از موضع خود شده است و اینکه تحریم‌های تازه را نقض برجام ندانند.
دوم، دولت حمایت می‌خواهد تا به ایران فشار بیاورد تا بندهای غروب توافق هسته‌ای را تمدید کند.
سوم، دستیاران ترامپ به دنبال اقدام مشترکی هستند تا برنامه‌های موشکی بالستیک ایران را محدود کند.
اگر واشنگتن بتواند حمایت سه قدرت اروپایی (فرانسه، انگلیس و آلمان) را در ماه‌های آینده جلب کند، آنگاه ماندن در برجام برای یک یا دو سال دیگر ارزشمند خواهد بود.