به گزارش افکارنیوز،

صحن علنی امروز چهارشنبه 16 اسفند مجلس شورای اسلامی شاهد حاشیه ای چند دقیقه ای بود.

زمانی که در میانه نشست علنی، علی لاریجانی رئیس مجلس در حال ترک مجلس و سپردن جایگاه ریاست به علی مطهری نایب رئیس مجلس بود، صادق حسنی نماینده مردم رشت به حالت اعتراض به سمت وی رفت که لاریجانی پس شنیدن اعتراض این نماینده، دست وی را گرفته و او را به جایگاه هیئت رئیسه برد تا اعتراضش را که ظاهراً درباره ترتیب دستورکار صحن بود به اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه بگوید.

در این زمان، چند تن دیگر از نمایندگان از جمله عزت الله یوسفیان ملا نماینده آمل و مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود نیز به جایگاه هیئت رئیسه رفتند و در حمایت از نماینده رشت، مراتب اعتراض خود را به اعضای هیئت رئیسه اعلام کردند.

بنابر این گزارش، مهرداد لاهوتی در این باره به خبرنگاران گفت که اعتراض نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس به خاطر عدم اعلام وصول طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی بوده است.

به گفته نماینده لنگرود در نتیجه اعتراض متقاضیان استیضاح وزیر جهاد کشاورزی، اعضای هیئت رئیسه مجلس از اعلام وصول این طرح استیضاح در نشست امروز خبر دادند.

به گزارش فارس، طرح استیضاح محمود حجتی چندی پیش با 90 امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده بود، اما به علت تأخیر در اعلام وصول آن، 10 تن از متقاضیان استیضاح در نامه ای به هیئت رئیسه مجلس خواهان در دستور قرار گرفتن این تقاضا شدند.