به گزارش افکارنیوز،

حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در واکنش به تعرض به سفارت ایران در انگلیس توسط عده ای قلیل که منتسب به گروه شیرازی ها هستند، در کانال تلگرامی خود یادداشتی نوشت.

متن کامل یادداشت بعیدی نژاد در خصوص «فرقه منحرف شیرازی» بدین شرح است:

هر گروه، فرقه و جریان عقیدتی یا سیاسی هویت خود را به هر حال در یک مقطعی از فعالیت خود بدون روتوش به نمایش عمومی میگذارد و آنجاست که همگان می توانند در یک قاب تصویر، برداشتی واضح از اعماق تاریک آن جریان و یا فرقه پیدا کنند.

فرقه شیرازی که یک جریان عقیدتی انحرافی بوده است، به یکباره این نمایش را در دیروز در لندن جلوی چشم همگان به نمایش گذارد. آنها اولا با حمله ناگهانی در شهری مثل لندن، به سفارت ایران، به نقض فاحش حقوق بین الملل دست زدند، در حالیکه می توانستند با برگزاری تظاهراتی مسالمت آمیز نظر خود را اعلام کنند.

دوم آنکه در تمام طول تعرض به سفارت، چهار نفر نماینده فکری این فرقه که عرب زبان بودند ضمن شعارها علیه مقامات عالی کشورمان، با فریادهای مستمر در جلوی دوربین شبکه های تلویزیونی شعارهای بسیار توهین آمیزی علیه عایشه همسر پیامبر اسلام (ص) و خلفای سه گانه اهل سنت یعنی ابوبکر، عمر و عثمان دادند.

این فرقه بدینصورت بصورتی فشرده ایدئولوژی انحرافی خود را که سالهاست از طریق شبکه های ماهواره ای خصوصی اجاره ای تعقیب می کند معرفی کردند که مبتنی بر اهانتهای آشکار علیه همسر پیامبر اسلام و خلفای سه گانه و ترغیب شیعیان به قمه زنی حتی در اروپا میباشد.

این فرقه که دهه هاست در خلوت و محافل خود میراث سترگ امام خمینی ره در ضرورت وحدت شیعه و سنی را با بدترین وجوه به تمسخر میگرفتند، امروز نتوانستند خود را کنترل کنند و عقاید خود را آنهم در اروپا و شهر لندن در جلوی تمام رسانه های دنیا عمومی اعلام سراسری کردند.

اما سوال اینجاست که آیا در دنیایی که مسلمانان از شیعه و اهل سنت با بزرگترین تهدیدات و مخاطرات مواجه هستند، این شعارها سازنده و مبین شیعه اصیل ائمه ی اهل بیت میباشد؟

آیا محدود ساختن رسالت شیعه در عصر امروز به اهانت به رهبران اهل سنت، و اصرار بر قمه زدن در مراسم عزای اهل بیت را میتوان به چیزی جز انحراف و مشوه ساختن معارف بلند اهل بیت تعبیر کرد؟

مقدر بود که این فرقه انحرافی با حمله به سفارت ایران در لندن به یکباره خود را به جهانیان معرفی کند. از دیروز هزاران شبکه و رسانه که تا به حال اسمی از این فرقه نشنیده بودند، حالا در مسیر آشنایی از این فرقه به شناخت بیشتری از انحرافات عقیدتی این جریان افراطی در میان شیعیان پی میبرند.

آنها سعی کردند با اهانت به پرچم مقدس ایران و بزرگ قلمداد نمودن اقدام سخیف خود تحت نام «اشغال سفارت ایران» برای خود مشروعیت درست کنند که با دخالت پلیس تعرض آنها بسیار محدود و کوتاه شد و همچنین تمام برنامه برای آنان نتیجه ای برعکس داد.