به گزارش افکارنیوز،

 امروز سی و سومین سالگرد شهادت حبیب الله افتخاریان است.

حبیب الله افتخاریان معروف به ابوعمار در سال ۱۳۳۴ در خانواده ای بسیار ساده و مذهبی در شهرستان بهشهر متولد گشت.

 

خانواده ایشان از همان کودکی وی را با قرآن و اهل بیت آشنا نمود و در سن ۱۰ سالگی در چندین جلسه قرآن در سطح شهرستان شرکت می نمود و در همان جلسات با بیدادگریهای رژیم ستمشاهی پهلوی آشنا گشته و پا به عرصه مبارزات سیاسی گذاشت.
در سن ۱۸ سالگی (۱۳۵۳) قبل از عزیمت به سربازی ازدواج نمود.
به قصد تحصیل از کشور خارج شده و به آلمان سفر نمود.

 

سردار شهید حاج حبیب الله افتخاریان (ابوعمار)

در آلمان ضمن با ارتباط با محافل مذهبی و مبارز و پیرو خط امام در خارج از کشور به فعالیت علیه رژیم پهلوی ادامه داده و پس از مدتی با معرفی شهید عراقی به فلسطین رفته و دوره های آموزشی را در لبنان و فلسطین طی کرد و بعنوان یک چریک موفق مسلمان ؛ بعد از اتمام موفقیت آمیز تمامی دوره ها به آلمان بازگشته و درس را نیمه کاره رها کرده و به بیت امام در فرانسه می رود و در بیت امام در ” نوفل لوشاتو ” مسئولیت کارهای پشتیبانی از جمله انتقال مهمانان از فرودگاه و بالعکس را بعهده می گیرد .

سردار شهید حاج حبیب الله افتخاریان (ابوعمار)

با ورود امام به میهن اسلامی حبیب الله افتخاریان ، خانواده معظم له را از ترکیه به ایران آوردند و بلافاصله در بیت امام در قم وظیفه سنگین حراست از وجود شریف امام را برعهده گرفتند تا اینکه انقلاب خونبار اسلامی به رهبری امام به پیروزی رسید.

با شروع جنگ تحمیلی حبیب الله افتخاریان به منطقه جنوب رفته و در یکی از عملیاتها از ناحیه دست راست مجروح گشته و به تهران باز می گردد. سپس به همراه همسر قهرمانش به سرپل ذهاب رفته و همسر ایشان در بهداری سرپل ذهاب مشغول خدمت و خودش در جبهه های سرپل ذهاب می جنگد.

سردار شهید حاج حبیب الله افتخاریان (ابوعمار)

در اواخر سال ۶۱ پس از ختم غائله جنگل گیلان مرکزیت سپاه که نقش ایشان را در انجام ماموریت های پارتیزانی مشاهده کرده بود با بازگشت ایشان به خوزستان مخالفت کرده و نامبرده را جهت رفع شرارت اشرار مسلح در کردستان به عنوان فرمانده سپاه مریوان معرفی کرد و بعد از مدتی خانواده اش به ایشان ملحق شد
سرانجام در ۶۳/۱۲/۱۹ در مریوان بر اثر بمباران هوایی عراق به آرزوی دیرینه ی خود رسید.