به گزارش افکارنیوز،

لیندسی گراهام سناتور ارشد آمریکایی که اخیرا به سرزمینهای اشغالی سفر کرده بود طی یک یادداشت نوشت؛ ایران در خاورمیانه درحال برنده شدن است درحالیکه این منطقه به پاشنه آشیل آمریکا و متحدانش تبدیل شده است.

وی در این یادداشت که در روزنامه وال استریت ژورنال منتشر کرده است افزود؛ من چندین بار به خاورمیانه سفر کرده‌ام اما سفر اخیرم بدترین و ناخوشایندترین آنها بود؛ ایران با کمک ولادیمیر پوتین و بشار اسد در حال پیروز شدن در خاورمیانه است و به پاشنه آشیل عربهای سنی، اسرائیل و آمریکا تبدیل شده است.

وی در ادامه یادداشت خود باراک اوباما را به خاطر اقدامات ناکافی علیه بشار اسد و خروج نیروهای آمریکایی از عراق به باد انتقاد گرفت.

گراهام می‌گوید، به هر صورت اوباما یک استراتژی مستحکم برای مقابله با نفوذ ایران در عراق و سلطه بر سوریه توسط مسکو و تهران نداشت. امیدوارم که دولت ترامپ یک استراتژی مناسب از جمله سیاست پرواز ممنوع بر فراز سوریه اعمال کند تا پناهجویان بتوانند به خانه های خود بازگردند و واشنگتن بتواند به نیروهای مورد حمایت خود برای غلبه بر اسد آموزش دهد.

به نوشته پایگاه هیل، اظهارات گراهام درحالی مطرح می‌شود که روابط میان تهران-واشنگتن تحت دولت ترامپ بسیار پرتنش شده است.

گراهام با اشاره به مساله ایران و اسرائیل نیز نوشت؛ نیروهای مسلح اسرائیل به ما اطلاع دادند که حزب‌الله با کمک ایران درحال تولید و ساخت موشکهای هدایت شونده دقیقی در آنجاست. اسرائیل باید هرچه سریعتر به سایتهای موشکی و راکتی حزب‌الله حمله کند. وی مدعی شده که حزب‌الله لانچرهای موشکی و راکتی خود را در مدارس، آپارتمانها و حتی مدارس مستقر کرده است.