به گزارش افکارنیوز،

مراسم استقبال از ۱۱۸ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس با حضور امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، سران عشایر بختیاری و عرب و جمع کثیری از مرزنشینان خوزستانی امروز (پنجشنبه) در مرز شلمچه برگزار شد.
شمخانی در این مراسم با اشاره به ضرورت بازگشت به ارزش‌های اصیل انقلاب که شهدا نماد اصلی آن هستند به عنوان مسیر غیر قابل اجتناب عبور از مشکلات در ابعاد مختلف تاکید کرد: بازگشت پیکر مطهر هر شهید دمیدن روح تازه‌ای بر کالبد جامعه و مردم است و این استقبال با شکوه نشان دهنده تجدید بیعت با این قهرمانان راستین است که برخاک افتادند تا ایران و ایرانی سرافراز بماند.
وی افزود: شهدا با عمل به رسالت تاریخی خود امروز  بزرگترین پشتوانه معنوی قدرت این کشور محسوب می‌شوند و متکی به مجاهدت و ایثار آن‌ها در برابر توطئه ها و تهدیدات دشمنان ایستاده‌ایم.
شمخانی با بیان اینکه دشمنان تلاش دارند که این الگوها در جامعه گسترش پیدا نکند، تصریح کرد: وظیفه امروز مسئولان، مردم و به ویژه خانواده‌های معظم این شهدا، معرفی و شناساندن این الگوها در جامعه است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی عمل به وصیت شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم را مسیر تضمین سلامت و اقتدار نظام دانست و تاکید کرد: حفظ و ترویج فرهنگ غنی اسلام و نهادینه کردن اخلاق اسلامی در همه ابعاد پاسداشت خون شهیدان و مقوم امنیت ملی و موجب سلامت و سعادت جامعه است.
وی با نثار سلام و درود به اروح طیبه شهدا و گرامی داشت مقام 118 شهید تازه تفحص شده و تجلیل و و تکریم خانواده معظم شهدا اظهار داشت: شهدا دین بسیار بزرگی بر گردن همه ما دارند و در هر مقام و جایگاهی که هستیم باید سر تعظیم در برابر عظمت شهدا فرود آورده و راه آنان را با صلابت ادامه دهیم.