به گزارش افکارنیوز،

جان سالیوان، معاون وزیر خارجه آمریکا که در حال حاضر تصدی وزارت خارجه را بر عهده دارد، در پیام تبریک خود به مناسبت فرا رسیدن نوروز، به تکرار اظهارات مداخله‌جویانه واشنگتن علیه کشورمان پرداخت.

او در پیام خود اعلام کرد: «در آستانه ورود بهار، نوروزی شاد را برای مردم ایران و همه کسانی که این سنت را جشن می‌گیرند، آرزو دارم.»

معاون وزیر خارجه آمریکا افزود: امروز من برای همه جوامعی که در آمریکا، و همچنین در افغانستان، آذربایجان، چین، گرجستان، هند، ایران، عراق، قزاقستان، جمهوری قرقیزستان، پاکستان، روسیه، سوریه، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان، ازبکستان و در سراسر دنیا جشن می‌گیرند، بهترین آرزو‌ها را دارم.

سالیوان در چارچوب مواضع مداخله‌جویانه واشنگتن علیه کشورمان و حمایت از آشوبگری‌های اخیر اضافه کرد: «نوروز زمان مرور وقایع اخیر است. در سال گذشته من از مردم ایران که با تظاهرات برای آزادی، کرامت و احترام به حقوق بشر، صدایشان را به گوش رساندند، الهام گرفتم.»

پیش از این نیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در بیانیه‌ای سراسر سیاسی و سرشار از ادعا‌های اثبات‌نشده، به بهانه تبریک نوروز، علیه ایران عقده‌گشایی کرد.