به گزارش افکارنیوز،

جلال میرزایی عضو کمیسیون انرژی با اشاره به اقدامات مهم این کمیسیون در سال 96، گفت: اساسنامه شرکت ملی گاز و نفت طی جلسات متعدد در کمیته حقوقی این کمیسیون بررسی شد.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون انرژی در حوزه نظارت هم بسیار فعال بوده است، ادامه داد: کمیته انرژی این کمیسیون در بحث آتش‌سوزی پتروشیمی ماهشهر گزارشی را تهیه و در صحن علنی مجلس قرائت کرد.

میرزایی با بیان اینکه کمیسیون انرژی در اواخر سال 96 بازدیدی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس انجام داد، اظهار کرد: این پالایشگاه برای کشور اهمیت استراتژیکی دارد، لذا با بازدید از آن، اعضا در جریان میزان پیشرفت، مشکلات و موانع تکمیل آن قرار گرفتند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: رئیس کمیسیون بعد از بازگشت از بازدید طی نامه‌ای از مسئولان مربوطه خواست تا برداشت از صندوق توسعه ملی برای تکمیل این پروژه مهم سرعت بیشتری پیدا کند، زیرا با تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس ما از واردات بنزین بی‌نیاز می‌شویم.

میرزایی با تاکید بر اینکه اعضای کمیسیون بازدیدی هم از عسلویه و خوزستان داشتند، گفت: ما همچنین از نمایشگاه دستاوردهای صنایع بالا دستی نفتی بازدید‌هایی را انجام دادیم.

وی با اشاره به اقدامات مهم کمیسیون انرژی در سال 97 هم تصریح کرد: چند مورد تحقیق و تفحص قرار است درباره مسائل حوزه نفت و نیرو در این کمیسیون آغاز شود.