به گزارش افکارنیوز،

 سمینار همکاری‌های بین‌المللی هسته‌ای ایران و چین در ادامه برگزاری نشست‌های بین‌المللی همکاری در زمینه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای در بروکسل، مسکو و اصفهان، روز چهارشنبه 22 فروردین سال جاری در پکن برگزار می‌شود.

در این سمینار که به میزبانی دولت چین برگزار خواهد شد، نمایندگانی از سوی کشورهای 1+5 شرکت کرده و در مورد موضوعات مختلفی از جمله چشم انداز همکاری‌های بین‌المللی هسته‌ای در چارچوب برجام و ضمیمه سوم آن به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

بر اساس برنامه اعلام شده، بهروز کمالوندی معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ایران، معاون سازمان انرژی اتمی چین به همراه یکی از مقامات عالیرتبه وزارت خارجه این کشور و همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن در مراسم افتتاحیه این سمینار سخنرانی خواهند کرد.

در ادامه این رویداد بین‌المللی مباحث کارشناسی در حوزه‌های مختلف مورد علاقه طرفین به بحث و گفت‌وگو گذاشته خواهد شد.

مذاکره در خصوص همکاری در دیگر حوزه‌های مورد علاقه طرفین و بازدید دانشمندان و مهندسان ایرانی از تاسیسات هسته‌ای کشور چین از دیگر برنامه‌هایی است که در حاشیه این سمینار انجام می‌شود.

شایان ذکر است در حال حاضر شرکت ملی انرژی اتمی چین (CNNC) مشاور سازمان انرژی اتمی ایران در بازطراحی و نوسازی راکتور آب سنگین و تحقیقاتی خنداب است.