به گزارش افکارنیوز،

یک مقام ارشد آمریکایی روز گذشته (پنجشنبه) اعلام کرد در پی بالاگرفتن اختلاف نظرها بین آمریکا و اروپا بر سر توافق هسته ای ایران و روابط تجاری فرا آتلانتیک، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان قرار است روز 27 آوریل با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن دیدار کند.

این مقام آمریکایی در حالی از سفر صدر اعظم آلمان به آمریکا خبر داده است که اختلاف نظرها میان مقامات اتحادیه اروپا و آمریکا در زمینه پایبندی به توافق هسته ای ایران، تشدید شده است. مرکل در نظر دارد پیش از پایان ضرب الاجل ترامپ درباره خروج از برجام (12 ماه مه) با وی دیدار کند.

پیش از این روزنامه پرفروش «بیلد» اعلام کرد مرکل قصد دارد پیش از 12 مه با دونالد ترامپ دیدار کند و به توافقی برای ممانعت از خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران دست یابد.

سفر آنگلا مرکل سه روز پس از دیدار امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه با ترامپ در واشنگتن و پیش از تاریخ انقضای معافیت اتحادیه اروپا از عوارض گمرکی واردات فولاد و آلومینیم به آمریکا خواهد بود.

گفته می شود بخشی از سفر دو مقام اروپایی به واشنگتن در چارچوب تلاش برای تمدید دائم معافیت اعضای اتحادیه از پرداخت تعرفه های گمرکی واردات فولاد و آلومینیم به آمریکا است.

مرکل هفته گذشته در یک تماس تلفنی با ترامپ، خواستار گفتگوی دوجانبه اتحادیه اروپا و آمریکا در خصوص سیاستهای تجاری و رعایت سیستم تجاری بین المللی قانون محور شد.

دفتر مرکل تاکنون در خصوص سفر برنامه ریزی شده وی اطلاعیه ای صادر نکرده است.