به گزارش افکارنیوز،

«خورخه آره آسا» وزیر خارجه ونزوئلا که به تهران سفر کرده، ظهر امروز (شنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد گفت‌وگو قرار داد.

 

 

در این دیدار طیف وسیعی از موضوعات در روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت. بررسی و مرور روابط دوجانبه به ویژه در حوزه اقتصادی ، تحریم‌ها و مداخلات آمریکا علیه کشورهای مستقل، بازار نفت، مسایل آمریکای لاتین و خاورمیانه از جمله محورهای گفت‌وگوی دو وزیر خارجه در این دیدار بود.

وزرای خارجه 2 کشور همچنین در حاشیه اجلاس میان‌ دوره‌ای وزرای خارجه جنبش عدم تعهد با یکدیگر دیدار کرده بودند.

 

 

«دلسی رودریگرز» وزیر خارجه سابق ونزوئلا در سال 1395 دو بار به ایران سفر کرده بود. وی 28 فروردین 1395 مهمان ظریف بود و در 25 مرداد 1395 به همراه وزیر نفت این کشور به تهران سفر و با ظریف دیدار کرد.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز ششم شهریور ماه 1395 در ادامه سفرش به چند کشور آمریکای لاتین به کاراکاس سفر کرد و با همتای خود دیدار و گفت‌وگو کرد. رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین 23 شهریور ماه به منظور شرکت در هفدهمین نشست سران جنبش عدم تعهد در جزیره مارگاریتای ونزوئلا به این کشور سفر و با خانم رودریگرز به رایزنی پرداخته بود.