به گزارش افکارنیوز،

 سخنگوی حزب «جنبش مجارستان بهتر» موسوم به جوبیک با تصریح به اینکه غرب در آسیا، هرج و مرج و بی ثباتی ایجاد کرده است، به ثبات در جمهوری اسلامی ایران و بی تأثیر بودن تحریم‌ها و فشارها علیه ایران اشاره کرد و گفت از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، این کشور نشان داده است که می تواند در برابر تمام تحریم ها و فشارها مقاومت کند.

مارتن کیوگیونسکی در گفتگو با روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل تأکید کرد برخی مشکلات اقتصادی یا مالی در ایران وجود دارد، اما این کشور، اصلا، اصلا، اصلا بی ثبات نیست.

کیوگیونسکی خاطرنشان کرد ایران یک کشور غالب در خاورمیانه است. ایران دارای یک تمدن هزار ساله و یکی از کهن ترین تمدن هاست و کشور بزرگی است. به علاوه رهبر جامعه شیعه در جهان و از این رو، یک بازیگر بسیار مهم در دنیای اسلام است.

این مقام سیاسی مجارستان با اشاره به وضع تحریم ها علیه ایران تصریح کرد آمریکا بویژه در دوره ترامپ یک فاجعه است و تحت فشار اسرائیل بر تحریم ها اصرار دارد؛ اما ایران کشوری بزرگ و باثبات است. از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، این کشور نشان داده است که می تواند در برابر تمام تحریم ها و فشارها در جهان مقاومت کند. ایران از همه این تحریم ها و تمام این منزوی شدن ها سود برده است. تلاش های زیادی برای به حاشیه راندن، تحریم و اعمال فشار بر ایران صورت گرفته است، اما این واقعیت وجود دارد که این تحریم ها مؤثر واقع نشدند.

کیوگیونسکی گفت: «اگر ایده منزوی کردن و انزوای ایران بود، این ایده، تأثیر عکس داشت. ایران، حمایت به دست آورده و قوی و قدرتمند شده است. من می دانم که در ایران برخی مشکلات اقتصادی یا مالی وجود دارد، اما این کشور اصلا، اصلا، اصلا بی ثبات نیست».

کیوگیونسکی با اشاره به بی ثباتی در منطقه خاورمیانه، خاطرنشان کرد: ریشه مشکل خاورمیانه این است که ما هرج و مرج را در کشورهای این منطقه ایجاد کرده ایم. اکنون ما تنها با عواقب (اقدامات خود) روبرو هستیم و هیچ کسی در مورد ریشه مشکل صحبت نمی کند. مشکل واقعی این است که میلیون ها نفر از مردم می میرند، دولت های شکست خورده جای کشورهایی را می گیرند که کامل نبودند، اما به شکلی فعالیت می کردند. در حال حاضر ما منطقه را بی ثبات کرده ایم. بنابراین ما در برابر نابودی جهان بدون هیچ محافظتی باقی مانده ایم. غرب این وضعیت را با مستعمره کردن کشورها، سوء استفاده و استخراج همه منابع آنها بوجود آورده است. ما شاهد حمایت از دیکتاتورها در سراسر جهان بوده ایم ... این یک فاجعه است.