گروه سیاسی- علی گلمرادی نماینده نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه سومین طرح سوال از رئیس جمهور که پیگیری آن به ابتدای سال جاری موکول شد در جلسه دیروز مجلس در دستور کار نمایندگان قرار داشت، گفت: محور این سوال از رئیس جمهور در خصوص موسسات مالی اعتباری بود که در اواخر سال گذشته مطرح شده بود و نمایندگان دیروز تغییراتی در آن ایجاد و آنرا تکمیل کردند.

وی افزود: علاوه بر موضوعات موسسات مالی- اعتباری، موضوع بیکار و ایجاد نشدن شغل در جامعه، مشکلات تولید و موانع سر راه تولید کنندگان از جمله محورهای این طرح سوال از رئیس جمهور است.

این امضاء کننده طرح سوال از رئیس جمهور افزود: با توجه به پیگیریهایی که نمایندگان مجلس در خصوص مشکلات گسترده در حوزه های اجتماعی بوجود آمده بود، بعد از چند مرحله فراز و نشیب و به نتیجه نرسیدن اقدامات انجام شده، نمایندگان تصمیم گرفتند تا در اولین روز کاری مجلس برای سومین بار طرح سوال از رئیس جمهور را مطرح و به سرانجام برسانند.

گلمرادی افزود: عملکرد دولت در حوزه های مختلف قابل قبول نبوده و برنامه مدون و حساب شده ای مبنی بر حل مشکلات بصورت ملموس در دستور کار دولت نیست.

برای طرح سوال از رئیس جمهور به امضای 74 نماینده نیاز است.

طرح اول سوال از رئیس جمهور در خصوص موسسات مالی- اعنباری بود که 130 امضاء داشت که پس از تحویل به هیئت رئیسه مجلس، برای برگزاری نشست میان نمایندگان سوال کننده و نمایندگان رئیس جمهور، به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.

این طرح در نهایت با پس گرفتن امضای نمایندگان و رسیدن امضاها به 58 عدد، از دستور کار مجلس خارج شد.

دومین طرح سوال از رئیس جمهور که هم دارای 104 و پنچ محور شامل علت افزایش قیمت ارز، گسترش بیکاری و ایجاد نشدن شغل برای جوانان، دلایل استمرار تحریمهای بانکی علی رغم اجرایی شدن همه تعهدات برجام از سوی ایران، حجم زیاد کالای قاچاق به کشور و رکود اقتصادی چندین ساله بود که این طرح هم با پس گرفتن امضاهای نمایندگان منتفی شد.