به گزارش افکارنیوز،

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در پایان نشست کابینه در کاخ سفید از قریب‌الوقوع بودن اتخاذ تصمیم نهایی در خصوص نحوه پاسخ به دولت سوریه به خاطر حمله شیمیایی به منطقه دوما خبر داد.

اشاره ترامپ به حمله‌ای است که گفته می‌شود بامداد دیروز یکشنبه به منطقه دوما در غوطه شرقی انجام گرفته و بیش از ۱۵۰ کشته بر جای گذاشته است.

ترامپ دیروز در توئیتر خود نوشته بود که بشار اسد مسئول این حمله است و باید هزینه‌ای گزاف برای این کار خود بپردازد؛ مقامات دولتی آمریکا اما امروز گفتند که هنوز به قطعیت نمی‌دانند که عامل اصلی این حمله چه کسی بوده است.

با این حال ترامپ در نشست امروز کاخ سفید، باز هم به قطعیت گفت که حمله کار سوریه یا یکی از متحدانش بوده و «ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده تصمیمی بزرگ می‌گیریم. از اینکه می‌بینیم چنین حملاتی انجام می‌گیرد، خیلی نگران شده‌ایم. نمی‌توانیم اجازه بدهیم که چنین اعمال شقاوت‌باری رخ بدهد.»

ترامپ در ادامه به ممنوع بودن ورود خارجی‌ها به منطقه عملیاتی ارتش سوریه در غوطه شرقی و بخصوص دوما اشاره کرد و گفت: «اگر آنها (دولت سوریه) بی‌گناه هستند چرا اجازه نمی‌دهند کسی وارد آنجا شود و این مسئله را تأیید کند.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه پا را فراتر از اتهام‌زنی به دولت سوریه گذاشت و گفت: «بالاخره خواهیم فهمید که آیا این حمله کار ایران، روسیه، رژیم اسد یا همه آنها بوده است.»