به گزارش افکارنیوز،

با نزدیک شدن به اتمام مهلت تعیین شده از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای تعیین تکلیف در خصوص برجام، حدس و گمان ها در مورد آینده این توافق هسته ای نیز افزایش یافته و تردیدها در مورد موضوع گیری اروپا در خصوص این توافق در صورت خروج واشنگتن از برجام نیز رو به افزایش است.

در همین رابطه خبر رسیده که «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، و «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه، در روزهای آینده به آمریکا خواهند رفت تا در خصوص وضعیت برجام با ترامپ به گفتگو بنشینند.

«جیمز چارلز اسلتری» نماینده سابق کنگره آمریکا و عضو شورای روابط خارجی این کشور در خصوص رویکرد ترامپ به برجام در سایه تغییرات اخیر کابینه این کشور به خبرنگار مهر گفت: اولا دانستن دقیق اینکه انگیزه های رئیس جمهور ترامپ برای انجام امور خاص چیست بسیار سخت است. انتصاب «مایک پمپئو» به عنوان وزیر خارجه و «جان بولتون» به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا به این معناست که تیم ترامپ در حال حاضر به بررسی شماری از مسائل از جمله ایران و کره شمالی می پردازد.

وی در ادامه یادآور شد: رئیس جمهور ترامپ می خواهد تیم مورد نظر خود را در موقعیت های کلیدی قرار دهد.

اسلتری در خصوص رویکرد احتمالی پمپئو در خصوص برجام گفت: دقیقا مشخص نیست پمپئو در ارتباط با برجام چه اقدامی انجام می دهد.

وی افزود: رهبران نظامی اصلی اسرائیل در حال حاضر از این توافق حمایت می کنند. عاقلانه است با دقت مراقب بوده، اقدامات آنها را مشاهده نموده و دقیقه ای گرفتار حدس و گمانه زنی های لحظه ای نشوید.

نماینده سابق کنگره آمریکا در ادامه افزود: من فکر می کنم ترامپ در نهایت سعی خواهد کرد برجام را با بررسی مسائل باقی مانده با ایران حل و فصل کند.

وی در پایان گفت: ای کاش می دانستم ترامپ با برجام دقیقا چه خواهد کرد؛ من نمی دانم. اما به شدت از برجام حمایت می کنم زیرا این توافق برای جهان خوب است.