به گزارش افکارنیوز،

رسانه های چین از جمله خبرگزاری شینهوا امروز سه شنبه در مطلبی نوشت حسن روحانی رییس جمهور ایران در تازه ترین اظهار نظر خود درباره توافق هسته ای در جشن ملی انرژی اتمی کشورش تاکید کرده است که خروج آمریکا از برجام برای آن کشور پشیمانی به دنبال خواهد داشت.
خبرگزاری رسمی چین می افزاید شماری از مقام های ارشد ایران در روزهای اخیر بارها تاکید کرده اند که ایران قبل از دیگران از توافق هسته ای خارج نمی شود و روحانی نیز این را مورد تایید قرار داده است.
با این وصف تارنماهای یی سی و چاینا ارگ چین گزارش کرده اند که اگر آمریکا از برجام خارج شده و دوباره ایران را تحریم کند، آن زمان به گفته تهران راهی بجز خروج از توافق هسته ای برای ایران باقی نمی ماند.
گزارش ها از قول روحانی می افزاید ایران نمی خواهد قبل از همه از برجام خارج شود اما فروپاشی توافق هسته ای تاسف آور خواهد بود.
در این گزارش ها از قول وی آمده است که ایران در چنین صورتی در همان هفته اول واکنشی بسیار قوی تر از آنکه آنها تصور می کنند به این موضوع نشان خواهد داد.
بنا به این گزارش های رسانه ای چین، در جریان این مراسم ایران 84 دستاورد خود در زمینه انرژی هسته ای از جمله تولید باتری های اتمی برای مصارف صنعتی و ساخت دارو را معرفی کرد.