به گزارش افکارنیوز،

«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه ضمن اظهار بی اطلاعی در خصوص حمله به پایگاه نظامی در سوریه! گفت: من نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده و چه کسی حمله کرده است اما با اطمینان می‌گویم به هر قیمتی که باشد ما اجازه نخواهیم داد ایرانی‌ها (پایگاه‌های) خود را در سوریه بسازند. ما انتخاب دیگری نداریم.

او  که برای بازدید از مرکز فرماندهی شرایط اضطراری به شهر قصرین واقع در بلندی‌های جولان سفر کرده است، اظهار کرد: پذیرش استقرار نظامی ایران در سوریه  با اینکه اجازه دهیم  ایرانی‌ها طناب دار را به گردن ما بیاویزند، یکسان است. ما اجازه این کار را نخواهیم داد.

لیبرمن مدعی شد: افرادی هستند که قادرند بدون اقدام نظامی ایران را متوقف کنند. امیدوارم این افراد عمل کنند و کار درست را انجام دهند. این در قدرت آنهاست که از استقرار نظامی ایران در سوریه بدون تنش، جلوگیری کنند.

لیبرمن در پاسخ به این پرسش که آیا نسبت به اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا  در خصوص خروج نیرو‌های آمریکایی از سوریه نگران است، گفت: آمریکا بزرگترین دوست و شریک استراتژیک ماست و همواره کنار ما بوده است. این را چند روز پیش در شورای امنیت سازمان ملل مشاهده کردیم. در عین حال، آمریکا بزرگترین ابرقدرت جهان با منافع و سیاست‌های خاص خودش است و ما به هر تصمیمی که کاخ سفید اتخاذ کند، احترام می‌گذاریم.

لیبرمن همچنین در واکنش به ویدئوی منتشر شده از شلیک یک تک تیرانداز رژیم صهیونیستی به یک فلسطینی، به دفاع از او پرداخت.