به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به روابط سنتی و مستمر ایران و اروگوئه براساس احترام متقابل و با توجه به وجود زمینه های خوب همکاری بین دو کشور به ویژه در بخش اقتصادی، بر همکاری های دوجانبه و تنوع بخشی آن تاکید کرد و خواستار استفاده از ظرفیت همکاری های خوب موجود در دو کشور شد که تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته است.
همچنین با توجه به ریاست اروگوئه بر مرکوسور، ارتباط بیشتر ایران با مرکوسور از طریق همکاری با این کشور و برزیل مورد اشاره قرار گرفت. همکاری در بخش روابط بانکی، کشاورزی، سدسازی و شرکت های دانش بنیان از موضوعات دیگر مطرح شده در این دیدار بود.
رئیس جمهوری اروگوئه در این دیدار با استقبال از تعمیق و گسترش روابط اروگوئه و ایران افزایش همکاری های اقتصادی دو کشور در تمامی حوزه ها را مورد تاکید قرار داد. 
ظریف در ادامه دیدار با مقامات اروگوئه، با خانم لوسیا توپولانسکی معاون رئیس جمهور و رئیس مجلس سنای این کشور نیز دیدار و گفت وگو کرد
وزیر امور خارجه ایران و هیات همراه در ادامه سفر خود به منطقه آمریکای جنوبی، امروز چهارشنبه وارد مونته ویدئو پایتخت اروگوئه شدند.
محمدجواد ظریف قرار است در این سفر با رییس مجلس سنا، رییس مجلس نمایندگان و معاون رییس جمهوری این کشور نیز دیدار و گفت وگو کند.
همچنین قرار است در این سفر نشست اقتصادی دو کشور با حضور وزیران خارجه دو کشور ایران و اروگوئه برگزار شود.
در جریان این سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با اعضای گروه دوستی ایران و اروگوئه دیدار و گفت وگو خواهد کرد.
ظریف که پیش از این به کشورهای سنگال و برزیل سفر کرده بود، قرار است پس از انجام ملاقات ها با مقامات کشور اروگوئه، به نامیبیا سفر کند.