خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه خروج نیروهای آمریکایی از خاک عراق با خوشحالی مردم این کشور همراه بود، تاکید کرد: البته باید مردم وحدت خود را حفظ کنند تا دشمنان مایوس شوند.

به گزارش مهر، حجت الاسلام کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه های سیاسی - عبادی این هفته با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از عراق، گفت: خروج نیروهای آمریکایی چیزی جز نفرت جهانیان به خصوص مردم مسلمان عراق را به همراه نداشت و نفرت مردم عراق به آمریکایی ها روز افزون شده است. اما مردم عراق پس از خروج نیروهای آمریکایی احساس راحتی می کنند و این خروج را جشن گرفته اند.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه نیروهای آمریکایی می خواهند از مردم عراق انتقام بگیرند، افزود: بعد از خروج آنها شاهد انفجارهای پی در پی و کشتارهای بیرحمانه بودیم چرا که می خواهند از این طریق القا کنند حضور آمریکایی ها در این کشور آرامش را به همراه آورده بود و خروج آنان باعثنا امنی شده است.

صدیقی هوشیاری مرجعیت و مردم عراق را لازم و ضروری دانست و افزود: بدون شک مردم عراق از این بحران ها عقب نشینی نمی کنند و با هوشیاری کامل و استقامت و حفظ وحدت از بحران های فعلی عبور می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در ابتدای انقلاب اسلامی نیز عده ای در صدد برآمدند تا با ایجاد آشوب در جامعه بحران ایجاد کنند اما با استقامت ملت سختی ها را پشت سر گذاشتیم.

خطیب نماز جمعه تهران به مردم عراق توصیه کرد وحدت خود را حفظ کنند تا بدین وسیله دشمنان را مایوس کنند.

صدیقی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری رزمایش نیروی دریایی ارتش در تنگه هرمز اشاره کرد و برگزاری این رزمایش را نشانه اقتدار، عزت، پیشرفت و انسجام نیروی دریایی ارتش دانست و گفت: این رزمایش به دنیا اعلام کرد که ما با پیشرفت های متعددی روبرو شده ایم.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از پیام های رزمایش ولایت خطاب به کشورهای غربی بود، افزود: این پیام به کشورهای غربی در آن جهت بود که فکر تجاوز هوایی و زمینی را از سر خود بیرون کنند. چرا که این توطئه ها به خود شما برخواهد گشت.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به انتخابات مجلس نهم، افزود: بار دیگر صحنه آزمایش و امتحان برای ملت سرافراز ایران رقم خواهد خورد. البته مردم در ادوار گذشته امتحان خود را به خوبی پس داده اند. ولی با این اوصاف بار دیگر با حضور به موقع خود در عرصه انتخابات به دنیا نشان خواهند داد که کماکان در صحنه حضور دارند.

صدیقی با بیان اینکه در انتخابات مردم سرنوشت خود را رقم خواهند زد، افزود: ایران یکی از آزاد ترین کشورهاست چون مردم می توانند آزادانه در انتخابات شرکت کنند و راه خود را انتخاب کنند.

وی توجه به چند نکته در انتخابات مجلس نهم را لازم و ضروری دانست.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه دشمن سعی می کند با تحریم مردم را مایوس کند، افزود: این ترفندها به سرمنزل مقصود نمی رسد، مردم ایستادگی خود را در ادوار گذشته به خوبی نشان داده اند. از سوی دیگر دشمنان در صددند با ایجاد اختلاف در جامعه حضور مردم را کمرنگ نشان دهند اما این برنامه نیز محقق نخواهد شد و تیر دشمن به خطا رفته است. ملت هر روز با صفا تر از گذشته برای حفظ انقلاب اسلامی در صحنه حضور دارد.

صدیقی گفت: در انتخابات ۸۸، فنتنه گران موضوع تقلب را مطرح کردند که این موضوع از خیانتهای بزرگی است که مطرح شد. بزرگترین خیانت فتنه گران قانون گریزی بود. کسی ادعای تقلب کند و حاضر نباشد در چارچوب قانون مسائل را دنبال کند.

وی افزود: از این رو باز دشمنان در صددند موضوع تقلب را مطرح کنند تا بار دیگر عده ای را به خیابانها بکشانند.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با بیان اینکه شورای نگهبان قانون اساسی با اقتدار فعالیت های خود را انجام خواهد داد، افزود: این شورا با شبکه های نظارتی که در اختیار دارد امور را رصد می کند. همچنین قوه قضائیه نیز برای کنترل برجریان هایی که تخلف می کنند نظارت می کند.

صدیقی بار دیگر بر هوشیاری مردم در صحنه سیاسی کشور تاکید کرد و افزود: هوشیاری مردم جنگ تحمیلی ۸ ساله را بیمه کرد به طوری که این جنگ با پیروزی ایران خاتمه یافت.

وی با بیان اینکه انتخابات در ایران با کشورهای دیگر متفاوت است، خاطر نشان کرد: مردم ایران مسلمان هستند. زیر پرچم ولایت قرار دارند انسانهای اخلاقی هستند به همین جهت باید موازین اخلاقی را در انتخابات رعایت کنند.