غلامرضا کرمي عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با رسالت با بيان اينکه منطقه خليج فارس يکي از حساس ترين مناطق دنياست و بيشترين نفت غرب از همين تنگه عبور مي کند يادآور شد:وجود کشورهاي فرامنطقهاي در آبهاي خليج فارس از نظر ما يک تهديد به حساب مي آيد و ايران به دليل داشتن بيشترين ساحل دريايي با خليج فارس مطمئنا هرگونه تحرکي را در اين منطقه تحت نظر خواهد داشت.
وی همچنین با اشاره به برگزاری رزمایش بزرگ ولایت ۹۰ که در آن بخشی از توانمندی های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به نماش در آمد به برگزاری رزمایش نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آینده ای نزدیک اشاره کرد و گفت: این رزمایش مکمل رزمایش قبلی است و نیروهای فرامنطقه ای باید بدانند ایران با هرگونه تهدیدی قاطع برخورد خواهد کرد.
وی همچنین به راهبرد جدید نیروهای دفاعی کشور در تمام حوزه‌ها اشاره کرد و گفت: غرب باید بهای تهدیدات علیه ایران را بپردازد و اگر قرار باشد کشورما نتواند از تنگه هرمز نفتی صادر کند پس این اجازه را به دیگر کشور ها نخواهد داد چرا که امنیت و منافع این منطقه باید برای همه یکسان باشد.
وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: تا زمانی که دشمنان به روحیه استکباری خود ادامه دهند و توان ملت ایران را به رسمیت نشناسند راهبرد تهدید در برابر تهدید ادامه خواهد داشت.
گفتني است رزمايش دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بهمن ماه در خليج فارس و تنگه هرمز برگزار ميشود. در اين رزمايش که به عنوان هفتمين رزمايش از سلسله مانورهاي پيامبر اعظم(ص) در محدوده خليج فارس و تنگه هرمز برگزار خواهد شد، تفاوتهاي محسوس اين رزمايش با رزمايشهاي گذشته سپاه به اجرا درميآيد.