به گزارشافکارنیوز،صادق زیبا کلام را همه می شناسند، استاد علوم سیاسی که هم اکنون در دانشگاه تهران مشغول تدریس است و از جزو طیف اصلاح طلبان می باشد.

وی پس از خروج آمریکا از برجام در توئیتی نوشت: اگر خدای ناکرده جنگی میان ما و اسرائیل اتفاق بیفتد، به نسل‌های فردا می‌خواهیم بگوئیم که با کشوری که 2000 کیلومتر با خاک ما فاصله داشت و نه هرگز تهدیدی علیه ما کرده بود و یا دعوای دیگری علیه‌مان داشت، جنگ‌مان با آن سر چه بود؟ آن همه تلفات انسانی، و میلیارد‌ها دلار هزینه نظامی برای چه بود؟!

پس از انتشار این توئیت وزارت خارجه رژیم منحوس صهیونیستی از مواضع وی تقدیر کرد.

البته این صحبت های زیبا کلام جای تعجب نداشت زیرا وی قبلا نیز رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخته بود و هر از گاهی سخنانی می گوید که با حواشی مختلفی همراه است.

سوال اینجاست کسی که بر خلاف مواضع نظام جمهوری اسلامی اسرائیل را به رسمیت می شناسد چگونه می تواند جوانان این کشور را در دانشگاه درس دهد؟

چرا کسی که اسرائیل را به رسمیت شناخته صلاحیت تدریس در دانشگاهها را دارد؟ از سوی دیگر آقای زیبا کلام گویا اخبار را نمی خوانند و از وقایع بی اطلاع هستند که می گویند اسرائیلی ها ما را تهدید نکرده اند، در طول این 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی بارها و بارها سران رژیم صهیونیستی ایران را تهدید کرده اند حالا چگونه می گوید تهدیدی نیست؟

البته آقای زیبا کلام را خیلی هم نباید جدی گرفت، یادمان نرفته که به جای آن که از سفیر نروژ به عنوان نماینده کشوری که کمیته صلح نوبل وابسته به پارلمان آن ها است درخواست کند تا علی مطهری را در فهرست جایزه صلح نوبل قرار دهد، از «پیتر تجلر»، سفیر سوئد چنین درخواستی را مطرح کرد! تا مدت ها به نقل محافل و مجالس تبدیل شود.