به گزارش افکارنیوز،

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در نخستین جشنواره طرح ملی بسیج همگام با کشاورز گفت: یکی از عرصه‌های که می‌تواند پشتوانه کشور باشد بحث کشاورزی است که نگاه بسیجی به آن می‌تواند بسیار مهم و راهگشا باشد.

وی در ادامه با اشاره به مسائل هسته‌ای و فرجام برجام در پی رفتار طرف‌های مقابل ایران در توافق هسته‌ای گفت: ترامپ دوسال پیش در تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری کتابی را با عنوان آمریکای افلیج منتشر کرد، او در آن کتاب اذعان کرد که رژیم آمریکا یک رژیم افلیج است، اما امروز همان رئیس جمهور قلدری می‌کند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سخنان ترامپ و تهدید جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: حماقت‌های ترامپ ناقوس اضمحلال رژیم امریکا را به صدا درآورد و این رژیم که رییس آن بر ضعیف ان اعتراف می‌کند نمی‌تواند دربرابر جوان برومند ۴۰ ساله انقلاب اسلامی بایستد.

وی ادامه داد: طرف‌های مقابل ایران در توافق هسته‌ای اعلام کردند که برجام دو طرف دارد یک طرف ایران و طرف مقابل آمریکا و متحدانش که طرف مقابل امروز دچار اضمحلال است و خودشان اعتراف می‌کنند که دچار ازهم گسیختگی هستند.

جلیلی گفت: طرف‌های مقابل ایران در توافق هسته‌ای که دچار اضمحلال هستند نمی‌توانند برای طرف مقابل یعنی ایران که به اعتراف خود آن‌ها تمامی تعهدات خودش را انجام داده تصمیم بگیرد و این فرصت که به او داده حق آن‌ها نیست و باید پاسخ گوی ملت ایران باشند.

وی ادامه داد: این سه کشور اروپایی که در رابطه با وضعیت فعلی بر جام بیانیه می‌دهند بدانند با علنی‌تر شدن و رسمی‌تر شدن مزاحمت‌های آمریکا هر مزاحمت این کشور علیه مردم کشورمان میخی بر تابوت برجام خواهد بود.

جلیلی ادامه داد: اروپا اگر توانایی دارد باید مانع مزاحمت‌های آمریکا شوند نه اینکه از کنار این مزاحمت‌ها بگذرند و برای ایران شاخ و شانه بکشند.

وی تصریح کرد: در بیانیه این سه کشور اروپایی منطق عدم اعتماد به اروپا به وضوح نمایان است، زیرا کجای این منطقی است که اگر کشوری پایبند تعهدات بود برای این کشور شاخ و شانه بکشند و یا کشوری که نقض کننده است بیاید برای کشور متعهد باید‌ها و نباید‌ها تعیین کند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه این اقدام ان‌ها بواسطه خوب دیکتاتوری ان‌ها است، گفت: اروپایی که امروز می‌گوید می‌خواهد منطقی رفتار کند این‌ها همان سه کشوری هستند که همراه امریکا بین ما و صدام در جنگ تحمیلی طرف صدام را گرفتند و دربرابر تروریست‌ها ظرف تروریست‌ها را گرفتند.

وی بیان داشت: این‌ها بدانند رفتارشان از دید ملت ایران پنهان نمی‌ماند، زیرا دو سال و نیم که از عمر بر جام می‌گذرد به ما می‌گویند باید تمام تعهدات خود را عمل کنید در حالی که باید پرسید خود شما چه کاری برای ملت ایران انجام دادید تا ملت ایران به شما اعتماد کند.

جلیلی ادامه داد: وقتی آمریکا بار‌ها بر جام را نقض کردند آن‌ها چه رفتاری برابر این نقض برجام امریکایی‌ها انجام دادند یا همین دولت انگلیس که کارنامه او در برابر ملت ایران سیاه است و در این برجام هم سیاه‌تر است چرا در این مدت دو نیم سال عمر برجام با فروش کیک زرد به ما مخالفت دارد مگر ما به همه تعهدات خود عمل نکردیم؟

وی افزود: ترامپ در کتاب خود می‌نویسد که آمریکا رژیمی افلیج است و برای پنهان کردن افلیج بودن خود به سراغ دوشیدن کشور‌های عرب منطقه رفته است.

جلیلی اضافه کرد: در این چهل سال جمهوری اسلامی ایران نه تنها بدون آمریکا بلکه در مبارزه با آمریکا توانسته است بایستد و به مقابله با زورگویی‌های او بپردازد.

مشاور رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: سه کشور اروپایی که نتوانسته اند تصمیم مشترک خود در برجام را عملی کنند صلاحیت این را ندارند که به گفته خودشان برای قدرت‌های مستقل تعیین تکلیف کنند. اینطور نیست که آن‌ها فکر کنند امروز یک فرصت برای دشمنی مجدد با مردم ایران برای کشور‌های اروپایی به وجود آمده است.

وی افزود: ملت ما به تنهایی توانسته در این چهل سال به مبارزه با آمریکا برآمده و پیشرفت کند. کشور‌های اروپایی نمی‌فهمند کشوری که با اعتقاد با خدا و پیروی از یک رهبر مقتدر و با پشتوانه عظیم مردمی چهل سال در برابر تمام زورگویی‌های آن‌ها ایستاده، امروز با قدرت می‌تواند مسیر پیشرفت خود را ادامه دهد.

جلیلی گفت: اروپایی‌ها می‌دانند که امروز تفکری در حال شکل گیری است که می‌گوید اگر گفته می‌شود تعامل سازنده با جهان این تعامل در ارتباط با چند کشور زورگوی غربی محقق نمی‌شود. اتفاقا این ارتباط با نادیده گرفتن قدرت‌های زورگو است که روابط با دیگر کشور‌ها میسر می‌شود.

وی افزود: امروز شما می‌بینید که آمریکایی‌ها دلشان را خوش کرده اند که ما توانستیم تحریم نفتی ایران را به حالت قبل برجام بازگردانیم. یادشان رفته است که مرداد ۹۲ وقتی که به گفته غربی‌ها تمامی تمهیدات برای تحریم نفتی ایران به کار بده بودند، ایران توانست بیش از ۱.۵ تفت با قیمت بالای ۱۰۰ دلار بفروشد. اما اینکه اومابا پیش از توافق ژنو گفت که اگر برجام به تصویب نمی‌رسید ما دیگر نمی‌توانستیم علیه ایران اجماعی جهانی به وجود آوریم، بیانگر این واقعیت است که ترامپ دیر یا زود خواهد فهمید که آمریکا به همان استیصال خواهد رسید.

جلیلی گفت: امروز قرارگاه خاتم الانبیا با تلاش‌های خود کشور را به مرحله‌ای رسانده است که ایران نه تنها محتاج واردات بنزین نیست بلکه در آینده نزدیک می‌تواند به دیگر کشور‌ها بنزین صادر کند.

جلیلی با اشاره به اینکه غربی‌ها با حمایت از تروریست‌ها بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم ما را ترور کردند گفت: امروز این تروریست‌ها در دامان آمریکا و غربی‌ها هستند.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران امروز یک ملت موفق در تمام زمینه‌ها در دنیا است ادامه داد: دشمنان نگران موفقیت‌های مردم ایران هستند همانطور که قرآن می‌گوید یک نهالی جوانه می‌زند پای عهد خود می‌ایستد و قدرتی شکل می‌گیرد که دوستان اعجاز می‌کنند و دشمنان هم نگران می‌شوند.

وی گفت: امروز ایران یک شجره طیبه است و قدرت انقلاب اسلامی با سابقه ۴۰ ساله به درخت تنومندی تبدیل شده و دشمنان نگران شده اند.

وی تصریح کرد: انشالله انقلاب اسلامی با قدرت و قوت روز به روز مستحکم‌تر می‌شود و موفقیت‌ها در زمینه‌های مختلف را امروز شاهد هستیم برای ایران و مردم خوب.

جلیلی افزود: در بخش کشاورزی مهندسان و مردم نشان دادند در اوج تحریم‌ها رشد مثبت داشتند و این یعنی موفقیت با فرهنگ بسیجی.

عصو شورای امنیت ملی در پایان گفت: مردم و کشور با این فرهنگ بسیجی موفق خواهند شد و دانشمندان هسته‌ای ما هم با همین فرهنگ موفقیت‌ها در عرصه‌های مختلف را کسب کردند. ملت ما انشالله این تهدید را به یک فرصت تبدیل می‌کند.