محسن کوهکن نماینده لنجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکار نیوز با اشاره به آتش زدن متن برجام و پرچم آمریکا در جلسه علنی روز چهارشنبه گذشته مجلس گفت: بعد از این اقدام، علاوه بر تقدیر و تشکر نمایندگان مجلس از اینجانب، بیش از 140 نفر پیامکی برای اینجانب ارسال کرده و از این اقدامم تقدیر و تشکر کردند.

وی افزود: این عده از کسانی بودند که سالهای در عرصه جبهه و جنگ بوده و برای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلام جسم و مال خود را فدا کردند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از جانبازان جنگ گرفته تا اقشار ضعیف جامعه از این اقدام استقبال کرده و خرسند بودند.

کوهکن افزود: البته پنچ پیامک داشتم که با این اقدامم مخالفت کرده بودند و نظر آنها این بود که بهتر بود در صحن مجلس این کار انجام نمی شد.

وی تصریح کرد: اینجانب با جدود سه چهار نفر از این مخالفان تماس گرفتم و نظر آنها را گوش دادم و سپس نظر خود را بیان کردم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه این عده نظر داشتند که آتش زدن پرچم آمریکا توهین به ملت آمریکا بوده، افزود: البته اینجانب گفتم که اعتراض ما به حاکمان سیاسی این کشور است نه ملت این کشور.

کوهکن اضافه کرد: تا زمانی که در مجلس و عرصه نظام حضور داشته باشم باز اگر چنین موقعیتی پیش بیاید حتما این کار را تکرار می کنم.

وی با بیان اینکه اقدام ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خروج از برجام خلاف قوانین بین المللی و یک اقدام بسیار زشت و ناپسند بود، افزود: اینجانب معتقدم که در جهان یا حاکمیت خدا برقرار است و یا شیطان.

نماینده لنجان در مجلس افزود: منظور از حاکمیت خدا یعنی حاکمان در تلاش هستتند تا در حد توان مطابق قوانین الهی عمل کنند و در قوانین آن کشور بوی مخالفت با احکام الهی نیست. اما حاکمیت شیطان حاکمیتی است که علیه احکام الهی و بر پایه زور و سلطه و کشتار انسانهای بیگناه.

کوهکن گفت: معتقدم هر گونه همراهی با حکومت ظالم، همراهی با شیطان است.

وی اضافه کرد: در نظام ما مبارزه با استکبار و استعمار و مصادیق آن تعطیل شدنی نیست و باید به مبارزه ادامه داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اگر اروپائیها به تعهدات خود عمل نکردند باید از برجام خارج شویم، افزود: باید منتر باشیم و ببینیم اروپائیها تا چه اندازه بر سر قول خود هستند.

بعد از اعلام ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خروج این کشور از برجام، در جلسه روز چهارشنبه مجلس، کوهکن به همراه برخی دیگر از نمایندگان از جمله محمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر و مجتبی ذوالنور نماینده اصفهان پرچم آمریکا و متن برجام را در صحن مجلس آتش کشیدند.

تعداد زیادی از نمایندگان مجلس با استقبال از این اقدام، همزمان شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند.